NOC DIVADIEL V DIVADLE NOVÁ SCÉNA

Tlačová správa, Bratislava, 1. December 2017

NOC DIVADIEL V DIVADLE NOVÁ SCÉNA

VEĽKÁ PUNK ROCKOVÁ ŽÚRKA

Tlačová správa, Bratislava, 8.11.2017

Divadlo Nová scéna sa rozhodlo tento rok počas NOCI DIVADIEL otvoriť svoje hľadisko, štúdio Olympia, ale aj zákulisie divadla predovšetkým mladým divákom. A to nielen prostredníctvom divadelného predstavenia - najnovšej premiéry projektu Mladá Nová scéna - hrou britského dramatika Simona Stephensa PUNK ROCK, ale aj množstvom sprievodných podujatí:
Začneme už od 16.00 hod. výtvarným workshopom s autorom plagátu k inscenácii PUNK ROCK Matúšom Maťátkom, kde si rôznymi výtvarnými technikami vytvoria účastníci svoj plagát, reagujúci na to, čo ich dnes teší alebo hnevá...
Nasledovať bude o 19.00 hod. predstavenie PUNK ROCK, po ňom príde na rad autogramiáda a beseda s hercami a tvorcami inscenácie o divadle, punk rocku, psychických stavoch dnešných tínedžerov, ale aj o Novembri ´89. Pozvanie prijala Zuzana Mistríková, líderka študentského hnutia počas Nežnej revolúcie. Program uzavrie koncert viacerých mladých slovenských hudobných kapiel - ACES, RAMONES BRATISLAVA, CHRISTMAS.

A prečo spojenie Novembra ´89 s Nocou divadiel a Punk rockom? Odpovedá dramaturg Divadla Nová scéna a režisér predstavenia PUNK ROCK Svetozár Sprušanský:

„Lebo práve predstavenie PUNK ROCK zachytáva a prezentuje životný pocit dnešných mladých ľudí a bude určite zaujímavé konfrontovať ich názory a pocity z vnímania reality, ktorú žijú s postojmi a skúsenosťou protagonistov Novembra ´89. Vytvoriť istý názorový most, či dialóg o podobách slobody, ktorú sme očakávali a ktorú dnes pociťujeme na vlastnej koži. So všetkými jej podobami.
Pred vyše tridsiatimi rokmi sa práve mladí ľudia snažili získať pre našu spoločnosť tak vzácnu slobodu. Dnes ju všetci naplno žijeme, narážame o ňu alebo sa ňou neraz aj bezbreho opájame. A ona nám prináša aj nejedno nemilé prekvapenie. Zaskakuje nás svojou krutosťou. Vracia nám vlastné omyly spôsobené našou spupnosťou a hlúposťou. Práve najmladšia generácia (nepoznačená resentimentom z minulosti) je vystavená útokom odvrátenej strany slobody. "

Novo scénická veľká PUNK ROCK žúrka preto pozýva do divadla nielen mladých divákov, ale aj ich rodičov, aby poodhalili skryté svety divadelného zákulisia, ale predovšetkým skryté svety ich detí.