S LÁSKOU SA TO DÁ

Tlačová správa, Bratislava, 4.marca 2021

S LÁSKOU SA TO DÁ
online koncert najkrajších muzikálových melódií z repertoáru Divadla Nová scéna

Divadlo Nová scéna v priebehu marca poteší všetkých fanúšikov muzikálových melódií viacerými online koncertmi. Ako prvý uvedie na portáli ministerstva kultúry navstevnik.online v pondelok 8. marca o 20. 00 hod. záznam koncertu
S LÁSKOU SA TO DÁ.
Moderátormi koncertu sú Patrik Vyskočil a Dávid Hartl, účinkujú hostia Titusz Tóbisz, Ján Slezák, Natália Kóšová a sólisti divadla Miroslava Gális Partlová, Dárius Koči, Miroslava Drínová, Peter Makranský, Lukáš Pišta, Lenka Machciníková a ďalší.

Pod koncert, ktorý uviedlo Divadlo Nová scéna ako posledný program v roku 2020 pred divákmi a to 18. decembra 2020, sa autorsky podpísali Dávid Hartl a Patrik Vyskočil. Scenárista i moderátor Dávid Hartl sa teší, že si záznam koncertu bude môcť pozrieť celé Slovensko: „Rok 2020 nebol ľahký pre nikoho, kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali, a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim. Je skvelé, že koncert, ktorý z dôvodov všetkým známym videlo iba do poly naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť.“

Vybrali sme tie najkrajšie skladby z muzikálov v repertoári Novej scény – legendárneho Cyrana z predmestia so skvelým Jankom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodou a Turandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz, odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janeka Ledeckého, ktoré nádherne interpretujú Mirka Gális Partlová a Lukáš Pišta, dopĺňa ho režisér koncertu a spolumoderátor Patrik Vyskočil.

Keďže láska je ústrednou témou mnohých muzikálov, bude nielen leitmotívom koncertu, ale odráža sa aj v jeho názve S láskou sa to dá. Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami. Zážitok z koncertu umocní 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina.

Ako druhý koncert uvedie Divadlo Nová scéna 17. marca o 20.00 hod.na portáli navstevnik.online záznam koncertu MALÁ NOČNÁ HUDBA No.2.  Ide o koncert zo série komorných koncertov, ktoré sú venované vždy jednému sólistovi divadla a jeho hosťom. Na tomto koncerte odznejú najobľúbenejšie skladby Mirky Gális Partlovej rôznych žánrov - pop, muzikál, šansón, klasika. Hosťom Mirky Gális Partlovej bude jej dlhoročný obľúbený herecký kolega a priateľ, výnimočný muzikálový herec Ján Slezák.

Tretím koncertom v poradí bude profilový koncert najmladšieho sólistu Divadla Nová scéna Michala Candráka a jeho hostí – známeho televízneho moderátora Viktora Vinczeho, Vladislava Plevčíka, Michaely Trokanovej a Jána Cibulu, ktorí účinkujú v rôznych umeleckých projektoch. Pod názvom MALÁ NOČNÁ HUDBA No.3 ho Divadlo Nová scéna na navstevnik.online uvedie 25. marca o 20.00 hod.
Komorné koncerty sólistov divadla sprevádza vždy živá kapela, moderujú Dávid Hartl a Patrik Vyskočil a sú vtipným, neformálnym stretnutím, ktoré je plné prekvapení.