Bláznivý apríl

v znamení komédií online

Bláznivý apríl

Bláznivý apríl s Divadlom Nová scéna – muzikál BOYBAND a trojica komédií

Mesiac apríl je vnímaný ako  mesiac úsmevu, vtipu, dobrej nálady a pozitívnej energie z prichádzajúcej jari. A presne takýto divadelný apríl vám ponúkame v online priestore. Budeme radi, ak sa s nami zabavíte, oddýchnete si a načerpáte dobrú energiu.

muzikál BOYBAND  - 10. apríl 20.00 hod.

Presne 10. apríla 2021 to bude 11 rokov, čo slávny muzikál Boyband uvideli prví diváci v našom divadle, obľúbili si ho a doteraz sú nám verní. Muzikál zo zákulisia hudobného šoubiznisu vtipným spôsobom ukazuje vznik a fungovanie chlapčenskej speváckej skupiny.
Je plný hitov skupín Backstreet Boys, Westlife, Take That, ´N Sync v podaní vynikajúcich interpretov T. Puskailera, P. Plevčíka, M. Madeja, P. Makranského, M. Kaprálika, O. Antáleka a ďalších.
Samotný autor - britský dramatik Peter Quilter videl bratislavskú inscenáciu viackrát a pochvalne sa vyjadril nielen na adresu tvorcov a protagonistov, ale aj na margo skvelého diváckeho zázemia, ktoré si tento projekt počas mnohých repríz vytvoril. „To nadšenie, profesionalita a energia bratislavskej inscenácie je unikátna. Porovnateľné so svetovými produkciami. A diváci? Charakterizuje ich srdečnosť. Ako jedna rodina. To som naozaj nikde na svete nezažil!“
Veríme, že aj prostredníctvom online záznamu tohto muzikálu Vám prinesieme do Vašich obývačiek radosť a humor, tak potrebných v týchto časoch.


Rovnako Vám dobrú náladu a vtip v apríli prinesie trojica komédií:

komédia s pesničkami AJ  MUŽI MAJÚ SVOJE DNI  - 15. apríl o 20.00 hod.

Úsmevný príbeh štvorice mužov, ktorí sa v bunkri veľkého nákupného centra skrývajú pred svojimi „polovičkami“, otravnými nákupmi ale aj pred sebou samými...vtipný pohľad na mužsko-ženské vzťahy a problémy v podaní skvelých komikov – Jevgenija Libezňuka, Martina Šalachu, Marcela Ochránka a Martina Kaprálika.
Unikátny záznam inscenácie, ktorá je tlmočená do posunkového jazyka a umožňuje tak zážitok aj nepočujúcim divákom.


22. apríl. o 20.00 hod. klasická komédia CHARLEYHO TETA

Hra je považovaná za jednu z najlepšie napísaných komédií v histórii divadla vôbec.
Príbeh dvoch oxfordských študentov, ich bláznivého plánu ako získať pozornosť ich priateliek a svojského kamaráta Babsa preoblečeného za Charleyho tetu. V hlavnej postave exceluje herec Ľuboš Kostelný. V réžii Ľubomíra Vajdičku, legendy slovenského divadla, mu skvelo sekundujú Karol Čálik, Ján Mistrík, Lucia Vráblicová, Pavol Plevčík, Jana Lieskovská, Karin Olasová  a ďalší.


29. apríl o 20.00 hod. komédia s pesničkami SLUHA DVOCH ŠÉFOV
Britsko – gangsterská parafráza svetoznámej komédie C. Goldoniho Sluha dvoch pánov mala premiéru v r. 2011 v Londýne a dodnes ju videlo vyše 40 miliónov nadšených divákov po celom svete vrátane nášho divadla. Improvizácia, vtiahnutie divákov priamo do deja na javisku, vtipné situácie a  gagy sú princípom, ktorý baví a prekvapuje počas celého predstavenia.
Režisér Svetozár Sprušanský: „Hra ma fascinovala svojou nespútanou hravosťou, skvelým slovným humorom, situačnou iskrivosťou. Dáva skvelé príležitosti pre hercov, aby sa doslova „vybláznili.“ Svoje o tom vie predstaviteľ hlavnej úlohy Peter Kočiš: „Táto komédia má všetky predpoklady skvele pobaviť divákov. Je tam veľa akcií, stále sa niečo deje, stále som v pohybe. Takže je to aj o kondičke, musel som popracovať aj na speve, keďže s nami hrá živá kapela. Môj Henshall je doslova „na roztrhanie".... a my len dodávame, že divadelný záznam zachytil práve to predstavenie, počas ktorého sa Petrovi Kočišovi podarilo kompletne „roztrhnúť“ v zápale hry svoj kostým. Ako sa mu podarilo „dohrať“ svoj part, to už môžu diváci uvidieť sami v online uvedení.