Navždy odišiel popredný sólista spevohry Ladislav Miškovič

správa

Navždy odišiel popredný sólista spevohry Ladislav Miškovič

S hlbokou ľútosťou sme prijali správu, že nás dňa 7. januára 2022 vo veku 80 rokov navždy opustil bývalý popredný sólista spevohry pán Ladislav Miškovič.

Počas viac ako tridsiatich sezón stvárnil na doskách divadla desiatky titulných rolí v prevažne operetnom, ale aj v muzikálovom žánri. Ako tenor so zmyslom pre komično patril v Zlatom veku spevohry Novej scény k pilierom divadla a k špičke v rámci celého vtedajšieho Československa. Jeho spev, herectvo, pohybová kultúra i prirodzený šarm a suverenita boli vo vzácnej symbióze a tak diváci nielen na Slovensku, ale aj v Nemecku tlieskali jeho Kolomanovi Županovi v Cigánskom barónovi i Feri bácsimu v Čardášovej princeznej. Bol Tonym v kultovom muzikáli West Side Story, Aramisom v Troch mušketieroch, pričom rovnako kvalitne vedel stvárniť dramatické postavy ako napr. profesora Tuzziho v inscenácii Keď je v Ríme nedeľa či Nikosa v Zorbovi. Ladislav Miškovič bol dlhoročným spolupracovníkom Rádia Patria, bol členom Rozhlasového kabaretu, na ktorom sa aj autorsky podieľal. Spolupracoval aj s televíziou a dabingom.

Rodine, priateľom i blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Česť jeho pamiatke!

Posledná rozlúčka s Ladislavom Miškovičom bude v stredu 12. januára 2022 o 14.00 hod. na miestnom cintoríne v Smrdákoch.

generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová:

Históriu divadla píšu úspešné predstavenia a herci, ktorí dávajú inscenáciám dušu. Medzi dlhoročné herecké osobností DNS patril aj nezabudnuteľný Ladislav Miškovič, ktorý stvárnil nespočetné množstvo prevažne komických postáv.  Opona jeho života padla 7. januára 2022.

Posledný aplauz na jeho počesť bude dlho  znieť, pretože nikdy nezabudneme…Česť jeho pamiatke!

umelecký riaditeľ Karol Čálik:

Správa o úmrtí jedného z najpoprednejších sólistov bývalej spevohry Novej scény Ladislava Miškoviča ma veľmi zasiahla. Po chvíli, keď som precitol, sa mi pred očami začala vynárať celá galéria postáv, ktoré na doskách nášho divadla majstrovsky kreoval. Moje stiahnuté hrdlo sa pomaly uvoľnilo a smútok prešiel príjemného spomínania na časy, kedy svojim umeleckým majstrovstvom a spevom rozdával radosť, smiech i slzy - a to nielen doma, ale aj divákom v celej Európe.

V mene kolegov, ale najmä v mene vďačných divákov, Ti úprimne ďakujem za všetko, čomu si s veľkou úctou a pokorou po celý Tvoj umelecký život slúžil.