Otvorili sme 74. divadelnú sezónu predstavením Mamma Mia! pre zdravotníkov z prvej línie.

Konečne spolu s Vami v divadle a je to jasné - ani rúška nezastavia Váš smiech a skvelú atmosféru.

Otvorili sme 74. divadelnú sezónu predstavením Mamma Mia! pre zdravotníkov z prvej línie.

Včerajší muzikál MAMMA MIA! zdvihol zo sedadiel zdravotníkov z prvej línie, práve im patrilo poďakovanie od generálnej riaditeľky Ingrid Fašiangovej. Ďakujeme za salvy smiechu, obrovský potlesk a záverečné standing ovation. Tešíme sa na Vás aj dnes na MAMMA MIA! a na všetkých ďalších predstaveniach.


DIVADLO NOVÁ SCÉNA OTVÁRA
74. DIVADELNÚ SEZÓNU PREDSTAVENÍM PRE ZDRAVOTNÍKOV Z PRVEJ LÍNIE.

Tlačová správa, Bratislava, 9.9.2020

Divadlo Nová scéna otvára 10. septembra 2020 svoju ďalšiu, v poradí 74. divadelnú sezónu muzikálom MAMMA MIA!, ktorý bude poďakovaním zdravotníkom z prvej línie. Na predstavení sa zúčastnia zdravotníci Univerzitnej nemocnice Bratislava – z fakultných nemocníc Kramáre, Ružinov a Antolská, vrátane odberových pracovísk.
„Je nám cťou, zahrať naše prvé predstavenie v sezóne práve zdravotníkom v prvej línii“, hovorí generálna riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová a dodáva: „Je to naše poďakovanie, vážime si ich prácu počas prvej vlny pandémie a aj v týchto časoch, kedy vírus opäť naberá na sile. Muzikál Mamma Mia! je už roky celosvetovým fenoménom a aj v našom divadle ho už tri sezóny uvádzame pred plným hľadiskom, takže verím, že si naši špeciálni diváci štvrtkový večer užijú, zabavia sa a oddýchnu si. Samozrejme, rešpektujeme všetky bezpečnostné a hygienické nariadenia- 250 ľudí v sále, dezinfekcia priestorov pred, počas aj po predstavení. Rúška sú v interiéroch samozrejmosťou, nakoniec pre zdravotníkov je to známa vec.“

„Veľmi si vážime, že Divadlo Nová scéna venovalo našim zdravotníkom lístky na tento úžasný muzikál, na ktorý sa všetci už veľmi tešia. Práca zdravotníkov dokáže byť niekedy veľmi psychicky namáhavá, predovšetkým v tomto náročnom období. Verím, že naši lekári a sestry prídu počas predstavenia na iné myšlienky, oddýchnu si a z divadla budú odchádzať s umeleckým zážitkom a pozitívnym naladením,“ povedala Renáta Vandriaková, riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.

74. divadelnú sezónu otvára Divadlo Nová scéna presne po pol roku, čo sa začiatkom marca zavreli brány všetkých divadiel. Aj keď bola predchádzajúca sezóna neštandardná a náročná, Divadlo Nová scéna ju prežilo v dobrom finančnom zdraví a podarilo sa počas leta nainštalovať do sály novú zvukovú techniku. Generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová: “ Kvalitný zvuk je základ profesionality hudobného divadla a tak sme radi, že si už naši prví diváci 10. septembra budú môcť vychutnať profesionálne výkony protagonistov, živého orchestra aj zboru v muzikáli Mamma Mia! Tešíme sa na divákov, pretože divadlo bez diváka je ako národ bez kultúry.