Tlačová správa k premiére tanečnej show Just Dance - Dobrý večer, Broadway!

Tlačová správa, Bratislava, 13. September 2012

Tlačová správa k premiére tanečnej show Just Dance - Dobrý večer, Broadway!

Tlačová správa, Bratislava, 13.september 2012

Divadlo Nová scéna uvedie 20.septembra 2012 premiéru výnimočnej tanečnej show „JUST DANCE - Dobrý večer, Broadway!" Fantastické tanečné výkony, svetelná show a pútavé kostýmy sú zárukou nezabudnuteľného zážitku. Ohnivá salsa, vášnivé tango či romantický valčík na známe svetové hity nenechajú nikoho chladným.
Autorkou tanečnej show, aká nemá na Slovensku obdobu, je tanečnica a choreografka Katarína Štumpfová, ktorá zužitkovala svoje bohaté skúsenosti z účinkovania v podobných projektoch na Broadway. „Na projekte Just Dance- Dobrý večer, Broadway! pracujem s mojim tímom tanečníkov už dlhšiu dobu a preto som veľmi šťastná, že náš sen sa stal skutočnosťou a už o pár dní budeme mať v Divadle Nová scéna možnosť odprezentovať náš, modernejší pohľad na tanec. Na show pracuje množstvo ľudí, ktorí patria vo svojom odbore k najlepším a preto verím, že sa ľuďom bude páčiť. Koniec koncov to je dôvod, prečo to robíme."
Divadlo Nová scéna siahlo po takomto projekte prvýkrát, generálny riaditeľ DNS Juraj Ďurdiak: " Divadlo Nová scéna ponúka divákom nielen muzikálovú ale aj tanečnú a hudobnú produkciu a preto sme radi prijali projekt, ktorý rozšíri náš repertoár smerom k spoločenskému tancu. Projekt je v divadle 2 roky a práve teraz prišiel ten správny čas ho uskutočniť."
JUST DANCE - Dobrý večer, Broadway!" je tanečná show, ktorá na javisku Divadla Nová scéna predstaví spoločenský tanec v celej jeho kráse. Romantickú prehliadku štandardných tancov ako valčík, tango či walz striedajú ohnivé latinsko-americké tance samba, rumba a to všetko na svetoznáme hudobné hity. Každý tanec, každá choreografia má svoj príbeh, ktorý v divákoch prebudí emócie. Vášeň, žiarlivosť, lásku, nenávisť, harmóniu. Katarína Štumpfová, Matej Chren, Ivana Surovcová, Tomáš Surovec, Natália Glosíková a ďalší sú špičkovými tanečníkmi a ich účasť v show iba podčiarkuje jej kvality a výnimočnosť.
„Je to technicky mimoriadne náročný projekt, pretože všetky zložky tanec, svetlá, hudba a kostýmy musia byť presne načasované a zosynchronizované:" povedal režisér projektu Karol Vosátko. „Takúto tanečnú show režírujem prvýkrát a je radosť spolupracovať s tak výnimočne talentovanými tanečníkmi, ktorí sú navyše zladení, ťahajú za jeden povraz, čo sa v činohre bohužiaľ často nestáva."
Tanečníci tvrdo trénovali celé leto, majú za sebou hodiny a hodiny driny, ktoré zúročia práve v tomto predstavení. No show nie je iba o presnej choreografii zosúladenej so špeciálnymi svetelnými efektami ale aj o presnom pohybe a organizácii v zákulisí. Veď prezliecť si viac ako 60 kostýmov a 20 párov topánok v šialenom tempe, nie je maličkosť.
Tanec je univerzálny jazyk, ktorému rozumejú všetky národy sveta.

Tancom rozpráva aj tanečná show „Just Dance - Dobrý večer, Broadway!"

Spoznajte slávnu Broadway a preneste sa do sveta, kde tanec diktuje všetky pravidlá!

Premiéra v Divadle Nová scéna 20. septembra 2012

Účinkujú:
Katarína Štumpfová, Matej Chren, Ivana Surovcová, Tomáš Surovec, Natália Glosíková, Tomáš Antálek, Eva Prnová, Miroslav Martinovič, Ján Bumbák, Veronika Ferancová, Lukáš Hojdan, Andrea Zelinková, Katarína Lacková, Glenda Poláček
Autor : Katarína Štumpfová
Réžia: Karol Vosátko
Scénograf: Peter Jankú
Dramaturg: Ivo Ladižinský
LED desing: Braňo Vincze
Hudobná spolupráca: Matej Drlička
Kostýmy: Ema Klein