Mužské dni tlačová správa

Tlačová správa, Bratislava, 22. Február 2012

Kristof MagnussonAJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI (MÄNNERHORT)
Tlačová správa 31.1.2012

 

Nová hudobná komédia v Divadle Nová scéna bude mať svoje dve premiéry už 3. a 4. februára 2012. Pod vedením skúseného režiséra Svetozára Sprušanského sa v dvoch alternáciách predstavia Jevgenij Libezňuk /Peter Batthyany, Martin Kaprálik / Pavol Plevčík, Peter Kočiš / Marcel Ochránek a Martin Šalacha / Erik Peťovský.

PÁNSKA JAZDA v strhujúcom komediálnom tempe, v chlapskom 4D nasadení!
Situačná komédia s pesničkami, so skvelými humornými situáciamia priležitosťami pre štvoricu hercov - komikov.

Táto hra sa dnes zaraďuje medzi divadelné hity Yasminy Reza, Neila Simona či Alana Ayckbourna. Nemecký autor islandského pôvodu Kristof Magnusson nadväzuje na to najlepšie z tradície svetových klasikov divadelnej komédie. Všetko v modernejšom a súčasnejšom jazyku, s rozprávačskou schopnosťou budovania pútavého príbehu, ľahkosťou poínt a konverzačným majstrovstvom. Na Slovensku doplnené o veľké svetové hity, ktoré lámali ženské srdcia a dobýjali prvé priečky hitparád v nedávno minulých rokoch.

Zábava, akú len tak nezažijete! Herci, ako ich nepoznáte!
Divadelný večer plný humoru, pohody a populárnych piesní!

Určite ste to už videli alebo aj zažili! Oddaný manžel ovešaný igelitovými taškami, ktorý uteká za svojou nákupychtivou ženuškou chodbami shopping centra. Je to dnes pomerne častý a charakteristický obraz sobotných dní nejednej manželskej dvojice. A práve proti takémuto chaosu sveta a rozdeleniu úloh sa rozhodli vzbúriť traja priatelia z našej hry: pilot Karol, manažér Andy a programátor Roland.

„Obchodné centrá sú našou krížovou cestou!
Nákupná sobota je naším Veľkým piatkom!"
Trojica zdanlivo úspešných a sebavedomých zrelých mužov, vyhlásených majstrov v trikoch a receptoch na šťastné manželstvo, si hovie a užíva vo svojej „skrýši pre chlapov", ktorú si tajne našli a zariadili v podzemných priestoroch jedného z nákupných centier. Nestvárajú tam nič zlé, ani neprístojné... Ich túžby sú vlastne úplne jednoduché: pokojne popíjať pivo, sledovať v televízii futbal a skladať si reťaz z vrchnákov od plechoviek, ktorej dĺžka ašpiruje na zápis do Guinessovej knihy rekordov. Tieto aktivity absolútne spĺňajú ich predstavu šťastných „pánskych dní" - keďže ich ženy nemajú žiadne hobby. Prečo? Lebo „ženy majú svoj špecifický vnútorný svet, ktorým sa zamestnávajú, keď sa nudia. A to sa dá najlepšie pri nakupovaní." Keď trojicu kumpánov prekvapí v ich úkryte požiarna ostraha objektu v osobe hasiča Mária, nie je až také ťažké získať ho na svoju stranu. Je totiž ďalším z nespokojných manželov tohto sveta. A tak v novej zostave začnú spoločne vymýšľať stratégiu, ako čo najefektívnejšie skrátiť nákupnú tortúru s manželkami. A dostanú typicky mužský nápad.

Brilantná komédia s iskrivými hereckými výkonmi, slávnymi melódiami,
prekvapivými zvratmi a neočakávanými humornými situáciami.
Ironická „frčka" do nosa zložitostí manželských zväzkov.
Vtipné prekáranie večne proti sebe stojacich svetov mužov a žien.

hrajú: Peter Batthyany, Martin Kaprálik, Peter Kočiš, Jevgenij Libezňuk,
Marcel Ochránek, Erik Peťovský, Pavol Plevčík, Martin Šalacha

preklad: Katarína Motyková, texty piesní: Martin Sarvaš, hudobná produkcia: Ľubomír Horňák, korepetície: Ľubomír Dolný, pohybová spolupráca: Silvia Beláková, kostýmy: Dorota Cigánková, scéna: Diana Strauszová

réžia: Svetozár Sprušanský
premiéra: 3. a 4. februára 2012v Divadle Nová scéna v Bratislave