SISA SKLOVSKA AKO „MATA HARI“ HLAVNOU HVIEZDOU NA FESTIVALE V JUŽNEJ KÓREI

Tlačová správa, Bratislava, 22. Apríl 2014

SISA SKLOVSKA AKO „MATA HARI“ HLAVNOU HVIEZDOU NA FESTIVALE V JUŽNEJ KÓREI

 

SISA SKLOVSKA AKO „MATA HARI" HLAVNOU HVIEZDOU NA FESTIVALE V JUŽNEJ KÓREI

 Tlačová správa, Bratislava, 15. apríla 2014

 

Divadlo Nová scéna dosiahlo s muzikálom MATA HARI fantastický úspech. Bolo pozvané, aby s pôvodným slovenským muzikálom otvorilo Medzinárodný muzikálový festival v meste Daegu v Južnej Kórei. Najväčší muzikálový festival v Ázii sa bude konať od 27. júna do 14. júla 2014 a Divadlo Nová scéna vystúpi s muzikálom Mata Hari štyri krát v dňoch 28. a 29. júna 2014. Medzinárodný festival sa koná na dvadsiatich divadelných scénach a Divadlo Nová scéna vystúpi so svojimi predstaveniami na najprestížnejšej scéne divadla SUESONG ARTPIA.

Hlavná predstaviteľka svetoznámej tanečnice, kurtizány a špiónky Mata Hari - Sisa Sklovska:

„Som veľmi poctená a zároveň aj hrdá, že sme boli oslovení účinkovať na Medzinárodnom muzikálovom festivale v Južnej Kórei s pôvodným slovenským muzikálom. Muzikál Mata Hari sme veľmi dlho pripravovali a som šťastná, že má takú úžasnú odozvu u slovenských divákov. Verím, že rovnako výborne ho prijmú aj diváci v Kórei.
Spievala som už v po celom svete aj v Číne, Vietname, Thajsku ale v Južnej Kórei to bude prvý krát. Veľmi sa tam teším, pretože viem, že obyvatelia tejto krajiny sú veľmi milí, pohostinní a srdeční ľudia. A aj keď v južnej Kórei dlho nepobudneme, za dva dni odohráme štyri predstavenia, je to pre nás všetkých účinkujúcich veľké zadosťučinenie ale aj veľká výzva. Verím však, že si nájdem čas ochutnať tradičné kórejské jedlá , vidieť čo-to z mesta a že sa spolu s kolegami dostaneme medzi ľudí a zabavíme na kórejský spôsob.
Pre kórejských divákov som si pripravila jedno prekvapenie. Vždy zvyknem v krajine, kde vystupujem, odspievať aspoň jednu skladbu v domácom jazyku. V muzikáli Mata Hari odspievam v kórejčine pieseň „Shiva". Bude to môj pozdrav kórejskému publiku."

Riaditeľka Medzinárodného muzikálového festivalu Yoori Lee si predstavenie bola pozrieť osobne v Bratislave a podľa jej slov ide o o krásne a mimoriadne dramatické spracovanie života Mata Hari. Výkon Sisi Sklovskej, jej hlasový rozsah ju tak nadchol, že Sisa Sklovska dostala aj špeciálnu ponuku vystúpiť na otváracom ceremoniáli festivalu.

„Keďže ide o muzikál s výpravnou scénou, s mnohými kostýmami a rekvizitami, celá scénická výprava do južnej Kórei pocestuje loďou v kontajneroch už šesť týždňov vopred," povedal na margo náročného hosťovania produkčný riaditeľ DNS Márius Krištofovič. Celý súbor aj s hosťami, tanečníkmi, technikou, garderóbou - spolu 41 ľudí - pocestuje na festival do Ázie 24.júna.

„Nemohli sme si priať lepšie ukončenie mimoriadne úspešnej divadelnej sezóny, ako hosťovanie na tomto prestížnom ázijskom muzikálovom festivale, na ktorom sa stretnú tie najlepšie muzikálové inscenácie z celého sveta," dodáva generálny riaditeľ DNS Juraj Ďurdiak, „ je to potvrdenie našej snahy prinášať divákom tú najvyššiu kvalitu v muzikálovom žánri."