Nové mladé talenty majú namierené na dosky Divadla Nová scéna!

Konkurz do muzikálu Mojžiš

Nové mladé talenty majú namierené na dosky Divadla Nová scéna!

Divadlo Nová scéna plánuje do ďalšej sezóny 2024/2025 spestriť pripravované projekty novými tvárami, a tak uplynulý víkend ponúklo hereckú príležitosť mladým nádejným umelcom prostredníctvom vyhláseného konkurzu.

Počas dvoch dní sa na ňom predviedlo bezmála 170 talentovaných spevákov, hercov a tanečníkov, ktorých spoločným snom je zahrať si v niektorom z hudobno-dramatických titulov na javisku najväčšieho muzikálového divadla na Slovensku.    

V nedeľu 21. apríla sa prišla porote ukázať takmer stovka všestranných mladých talentov, ktorí sa predviedli s individuálne zvolenou vokálnou skladbou. Následne sa ich na mušku vzal známy choreograf Lacko Cmorej a uchádzači v konkurze museli za pár minút zvládnuť pomerne náročnú tanečnú choreografiu. Časť z nich pokračovala v konkurze aj v pondelok s pripraveným monológom.

Okrem nich si v pondelok 22. apríla prišlo po nové súťažné čísla ďalších 70 záujemcov, ktorí bojovali o miesto v tanečnej company.

Objektívne musíme skonštatovať, že všetci ste boli úžasní a už teraz sa tešíme na nových kolegov v umeleckom súbore, ktorých odborná porota vyberie.

Foto: Robert Tappert