AKO BONNIE A CLYDE

Tlačová správa, Bratislava, 24. November 2017


Na Novú scénu prichádza najslávnejší gangsterský pár histórie
BONNIE A CLYDE
Tlačová správa, Bratislava, 23.11.2017
Jednu z najznámejších záporných hrdiniek všetkých čias si zahrá známa mladá slovenská herečka Alena Ďuránová, ktorú môžete poznať z televíznych seriálov Búrlivé víno, ZOO či Divoké kone. Ako členka činoherného súboru Štátneho divadla v Košiciach sa predstaví aj bratislavskému publiku. A to v jedinom predstavení činohernej komédie „AKO BONNIE A CLYDE", ktoré uvedie Divadlo Nová scéna už túto nedeľu 26. novembra o 18.00 hod.
Aj keď Alena Ďuránová spočiatku o Bonnie Parkerovej vedela iba to, že to bola skutočná gangsterka, ktorá zle skončila, počas práce na predstavení prišla na viaceré prekvapujúce skutočnosti: „O Bonnie som "vedela" asi to, čo väčšina z nás: Bola to "gangsterka", ktorá "milovala" Clyda a oddane stála po jeho boku so zbraňou v ruke až do svojej smrti. A potom som sa dozvedela, že na strednej škole vyhrávala literárne súťaže, robila rozhovory s politikmi, písala básne(jednu z nich recitujem aj v inscenácii).Vydala sa v 16tich, manželstvo trvalo krátko, ale obrúčku nosila až do svojej smrti aj keď už bola s Clydom. Existuje fotka, kde Bonnie fajčí, ale vraj nikdy nefajčila. Dokonca som niekde čítala, že vraj nikdy zo zbrane nevystrelila...Potom čo boli s Clydom zastrelení, si dav odstrihol kúsok jej šiat a vlasov...
Moja Bonnie zo zbrane vystrelí, nefajčí, oddane stojí po Clydovom boku, až kým ju nezabijú a neskopú...ale okrem toho prevedie Vás a seba hospodárskou krízou, migráciou a kladie veľa otázok, aby pochopila...lebo nie všetko v živote je jednoznačné a úplne jasné."
Herečka si pochvaľuje aj spoluprácu s režisérom Jakubom Nvotom:
„Stretli sme sa s Jakubom prvýkrát a spolupráca bola veľmi príjemná a náročná. Inscenáciu totiž nepostavil na veľkej lovestory Bonnie a Clyda, za čo som mu vďačná, aj keď všetko dôležité z ich vzťahu tam nechal.
Veľmi veľa sme hľadali a skúšali a menili a vymýšľali a to bolo fajn...to sa mi páčilo. Nebolo to jednoduché, ale chceli sme klásť otázky, nie dávať divákovi jednoznačné odpovede.
Lebo úprimne, "nerozumiem" tomu davovému šialenstvu okolo týchto dvoch" gangstrov"...rovnako ako "nerozumiem" šialenstvu okolo ďalších "gangstrov" aj v dnešnej dobe...mám z takéhoto šialenstva obavy, strach..."
A ako vníma hosťovanie domovského divadla na Novej scéne?
„Čo sa hosťovania v iných divadlách s mojím domovským divadlom týka, mávam väčšinou zmiešané pocity. Veľmi sa teším, zároveň je to vždy iný priestor, iný divák, tak som trochu v napätí a v očakávaní, ako to dopadne.
Ale každé hosťovanie pre mňa znamená: vyjsť na javisko a BYŤ a ŽIŤ tou postavou, ktorou byť a žiť mám. Na Novej scéne to bude Bonnie Parker."
V réžii Jakuba Nvotu účinkujú: A.Ďuránová, A.Palko, M.Soltész, T.Poláková, A.Ballová, D.Košická