Muzikál MAMMA MIA!

Tlačová správa, Bratislava, 24. November 2017

Muzikál MAMMA MIA!

Muzikál MAMMA MIA!
Príbeh romantickej lásky dvoch generácií s najväčšími hitmi skupiny ABBA
Tlačová správa: Bratislava, 7. novembra 2017
Divadlo Nová scéna uvedie v dňoch 10. a 11. novembra 2017 slovenskú premiéru
muzikálu MAMMA MIA!, jedného z najúspešnejších a najhranejších muzikálov, ktorý sa od londýnskej premiéry 6. apríla 1999 uvádza po celom svete.
V hlavných úlohách sa predstavia Katarína Hasprová/ Soňa Norisová,
Mirka Drínová/Romana Dang Van, Sisa Sklovska/Jana Hubinská,
Zuzana Vačková/Jeanette Švoňavská, Róbert Halák/Marcel Ochránek,
Peter Kočiš/Pavol Plevčík, Martin Kaprálik, Patrik Vyskočil/Dárius Koči a ďalší...
Muzikál MAMMA MIA! predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. Hral sa a hrá vo vyše štyridsiatich krajinách na všetkých kontinentoch a potešil už vyše 56 miliónov divákov na celom svete. Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení - a to najmenej na troch kontinentoch.
Muzikál MAMMA MIA! obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA -
Mamma Mia, Waterloo, Money Money Money, Dancing Queen, The winner takes it all a ďalšie, ktoré sú prepojené s dojímavým a vtipným dejom: Dvadsaťročná Sofia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej slobodnej matky Donny a bez jej vedomia pozve na grécky ostrov na svoju svadbu troch potenciálnych otcov, s ktorými jej mama zažila pred 20imi rokmi horúce chvíle...
Muzikál preslávila aj jeho filmová verzia s Meryl Streep v hlavnej ženskej úlohe Donny, Piersom Brosnanom v úlohe Sama, Colinom Firthom ako Harrym , Julie Walters v postave Rosie a z neznámej Amandy Sayfried v postave Sofie urobila filmovú hviezdu.
DVD s filmom Mamma Mia je najpredávanejším DVD všetkých čias!!!
Slovenská verzia muzikálu Mamma Mia! sa bude hrať v preklade Alexandry Ruppeldtovej, o slovenské preklady piesní skupiny ABBA sa postaral Martin Sarvaš:
" Pre mňa to bola bezpochyby najväčšia tvorivá výzva, a to ani nie tak objemom dvadsiatich piatich textov, ale skôr tým, že tu boli nielen originálne anglické verzie švédskej skupiny ABBA, ale aj početné české a slovenské verzie v pamäti divákov a fanúšikov ešte z čias pred
vznikom muzikálu. Plus filmová verzia, najpredávanejšie DVD všetkých čias...Len korektúry druhej časti muzikálu mám uložené v siedmich, postupne vylepšovaných a dopĺňaných súboroch. A keď už bolo zdanlivo všetko hotové, prišli na rad úpravy podľa návrhov
a poznámok autorov resp. majiteľov licencie vrátane spätného prekladu slovenských textov
do angličtiny. Práce trvali od konca marca až do októbra, ale výsledok stojí definitívne za pozretie a vypočutie."

 

Režisérom predstavenia je skúsený divadelný režisér Svetozár Sprušanský, ktorý muzikál ponúkol Novej scéne a ktorý v ňom vidí koncentrát pozitívnej energie:
„Muzikál Mamma Mia! je titul, ktorý plným priehrštím rozdáva divákom hravosť, sviežosť, relax, romantiku a humor. Je to príbeh o láske, medzigeneračných vzťahoch, o nenaplnených láskach ale aj šťastných koncoch, ktoré nám dnes tak veľmi chýbajú. A my týmto predstavením chceme ľuďom v tejto zložitej dobre priniesť trochu porozumenia, vtipu a zábavy spolu s nestarnúcimi hitmi skupiny ABBA, na ktorej naša generácia vyrastala a nové a nové generácie sa k nim vracajú."
Ľubomír Dolný, ktorý má na starosti hudobné naštudovanie titulu ako aj dirigovanie kapely, tiež nešetril superlatívmi:
„Nemôže byť nič príjemnejšie ako pracovať na overenom titule. Nie je potrebné nikoho presviedčať o tom, že to bude dobrá inscenácia s dobrou hudbou a preto aj personálne obsadenie kapely je špičkové. Môžem za všetkých hercov či hudobníkov povedať, že je fascinujúce interpretovať desaťročiami overené hity a na vlastnej koži pocítiť spätnú väzbu diváckeho ohlasu."