Tlačová konferencia k premiére rodinného muzikálu Princ a Večernica

Tlačová správa, Bratislava, 26. November 2012

Tlačová konferencia k premiére rodinného muzikálu Princ a Večernica

PRINC a VEČERNICA

Pôvodný rodinný muzikál pre veľkých aj malých divákov

Tlačová správa, Bratislava, 26.november 2012


Divadlo Nová scéna uvedie 30. novembra a 1.decembra 2012 svetové premiéry pôvodného slovenského muzikálu „Princ a Večernica". Výpravný rodinný muzikál, ktorý je určený malým aj veľkým divákom, je plný podmanivej hudby, nádherných kostýmov, vizuálnych efektov, akrobatických kúskov, skvelých hereckých, speváckych aj tanečných výkonov.
„Zvolili sme tento titul, lebo sa nám zdal atraktívny pre všetky generácie a jeho prapôvodný námet je aj v slovenskej ľudovej rozprávke. Zdalo sa nám to ako výborná pôda na vytvorenie pôvodného slovenského rodinného muzikálu", hovorí riaditeľ DNS Juraj Ďurdiak.
Autorom scenára a textov piesní je známy slovenský spisovateľ, prekladateľ a rozprávkar Ľubomír Feldek: " Ako pred rokom na napísanie hry, tak aj pred pár mesiacmi na jej prepísanie do prozaickej knižnej podoby ma vyzval riaditeľ Novej scény pán Juraj Ďurdiak. Kedysi totiž hral princa v českom filme režiséra Václava Vorlíčka a teraz - ako riaditeľ, ktorý musí myslieť nielen na kvalitu toho, čo ponúka javisko, ale aj na plné hľadisko, nadobudol presvedčenie, že mu napíšem hru, ktorá zabezpečí oboje. Samozrejme - ak nezmením názov. Vyhovel som mu, no určite divadelnú hru Princ a Večernica netreba porovnávať s filmom."
Príbeh muzikálu vtiahne divákov do Modrého kráľovstva, v ktorom Princ Slavomír hľadá lásku a šťastie u ozdoby neba - Večernice. Pritom mu pomáhajú traja švagrovia Mesačník, Slnečník a Veterník, ktorí ho naučia, že aj obyčajný človek môže byť kráľom a že dobre vidíme iba srdcom.
Divákov doslova očaria nádherné kostýmy kostýmovej návrhárky Ľudmily Várossovej, ktorých je spolu až 70, rovnako ako scéna Pavla Andraška, ktorá sa počas predstavenia zmení až 20krát. „A keďže sa príbeh muzikálu odohráva aj medzi nebom a zemou, herci na javisku lietajú. 4 špeciálne levitačné zariadenia vynesú účinkujúcich do vzduchu 25 krát a obsluhujú ich 6-i ľudia. Herci doslova v každom predstavení nastavujú svoj život, najmä keď sa spúšťajú z 25metrovej výšky", dodáva režisér Peter Oravec. V muzikáli uvidíte až 280 svetelných zmien a viacero špeciálne vyrobených projekcií. Nad všetkým majú dozor 2 inšpicienti, ktorí vydajú počas predstavenia približne 200 príkazov.

 

Muzikál Princ a Večernica je v tom najlepšom zmysle slova mixom skúsených divadelných harcovníkov a debutujúcich konzervatoristov. V postave kráľa sa predstaví filmový princ Juraj Ďurdiak alt. Roman Féder, Kráľovnú si zahrajú Marta Sládečková alt. Lucia Vráblicová a zlú Čarodejnicu Mrákavu Eva Pavlíková alt.Miroslava Marčeková. Ako Večernice sa predstavia Janka Lieskovská alt.Mária Lechmanová, Princov si zahrajú Patrik Vyskočil a Dárius Koči.

Predstavenie je určené pre malého diváka ale na svoje si prídu aj ich rodičia a tí, ktorí vyrástli z detských nohavíc.

S muzikálom Princ a Večernica vstúpite do čarovného ale aj bláznivého rozprávkového sna s nevídanou výpravou a pesničkami, ktoré si budete ešte dlho pohmkávať.


Premiéry muzikálu „PRINC A VEČERNICA" v Divadle Nová scéna 30.novembra a 1. decembra 2012

Účinkujú: JurajĎurdiak/RomanFéder, Marta Sládečková/Lucia Vráblicová,Eva Pavlíková/ Miriam Marčeková, Jana Lieskovská/Mária Lechmanová, Patrik Vyskočil/Dárius Koči, Miroslava Drínová/Frederika Košťálová, David Hartl/Vladislav Plevčík,
Miroslava Čajová/Andrea Ďuríková, Michal Blaško/Pavol Plevčík,
Andrea Gabrišová/Miroslava Belancová Tomáš Majláth/Peter Makranský,
Nikoleta Stasinková, Kristína Šedivá, Diana Šnirerová, Romana Orlická, Alexa Capareda, Katarína Kaanová, Katarína Košíková, Klaudia Bittererová, Natália Némethová, Natasa Dudar, Barbora Blahová, Andrej Szabo, Arthur Abram, Dan Datcu, Daniel Corbeil, Marek Kocák, Tamás Czimadia, Francisco Garcia Sanchéz

Réžia: Peter Oravec
Scenár a texty piesní: Ľubomír Feldek
Autor hudby a hudobné naštudovanie: Ľubomír Dolný
Dramaturgia: Slavka Civáňová
Špeciálne efekty: Peter Šesták
Scéna: Pavol Andraško
Kostýmy: Ľudmila Várossová
Choreografia: Marián Hlavatý
Asistent choreografie: Magdaléna Čaprdová
Asistent réžie: Dušan Kaprálik