Divadlo Nová scéna hľadá OLIVERA TWISTA!

Tlačová správa

Tlačová správa, Bratislava, 26. septembra 2023

Divadlo Nová scéna pripravuje veľký svetový muzikálový titul OLIVER!, ktorý si získal srdcia miliónov divákov. Do titulnej postavy Olivera Twista hľadá chlapca vo veku 7 – 12 rokov, ktorý zvládne herectvo, spev aj tanec. Konkurz na hlavnú ale aj vedľajšie detské postavy bude v divadle 1. a 2. októbra 2023. Premiéry muzikálu OLIVER! sú naplánované na 8. a 9. marca 2024.

Do Divadla Nová scéna mieri ďalší zo svetových muzikálových titulov, ktoré dobyli svet.
Muzikál OLIVER! britského libretistu a skladateľa Lionela Bartona vznikol na základe slávneho románu Charlesa Dickensa Oliver Twist. Hneď po londýnskej premiére muzikálu v roku 1960 zaznamenal obrovský ohlas a zaradil sa medzi najúspešnejšie a najuvádzanejšie muzikály. V roku 1963 ho uviedli na Broadway a o ďalších päť rokov sfilmovali.
Za nádhernú a zapamätateľnú hudbu získal muzikál najprestížnejšie ocenenie Tony Awards.

Na Slovensku pôjde o druhé uvedenie muzikálu OLIVER!, v roku 1997 ho uviedlo Štátne divadlo Košice v réžii Jozefa Bednárika.

Dojímavý príbeh zanedbaného chlapca zo sirotinca, ktorý sa po úteku dostane do londýnskeho podsvetia, aby sa po rôznych peripetiách nakoniec ocitol v náručí svojho láskavého starého otca, si u divákov získal obrovskú popularitu. A to aj vďaka tomu, že veľký priestor na javisku dostanú detskí hrdinovia, ktorí napriek krutosti okolia nakoniec zažijú ľudskosť, cit a priazeň osudu.

A práve na detských predstaviteľov titulnej, ale aj vedľajších postáv, vypísalo divadlo konkurz, ktorý sa bude konať 1. a 2. októbra 2023. Do hlavnej postavy Olivera Twista hľadá talentovaného chlapca vo veku od 7 – do 12 rokov. Režisér muzikálu Stanislav Slovák:

„Verím, že sa nám podarí nájsť v množstve prihlásených detí toho pravého. Každý detský predstaviteľ Olivera by mal disponovať autentickou javiskovou prirodzenosťou, a samozrejme múzickými schopnosťami úmernými svojmu veku. S ohľadom na divadelnú prevádzku budeme musieť nájsť našich Oliverov najmenej dvoch.“

Stanislav Slovák  (syn hereckej dvojice Mariána Slováka a Evy Matejkovej),  je známy muzikálový herec a režisér, ktorý od roku 2000 pôsobí v Mestskom divadle v Brne, kde je umeleckým šéfom činohry. S muzikálom OLIVER! už má osobnú skúsenosť :

„S muzikálom Oliver! sme sa v našom divadle (Městské divadlo Brno) stretli v sezóne 2005/2006. Mal som to šťastie, že som v ňom nielen hral (Bill Sikes), ale mohol som byť aj súčasťou realizačného tímu ako asistent réžie. Toto hudobné dielo je dnes považované za jeden z najlepších klasických muzikálov 20. storočia. Vyznačuje sa skvelou kompozíciou i veľmi kvalitnou adaptáciou originálnej Dickensovej predlohy. Na veľkej ploche ponúka možnosti pre výnimočné interpretačné výkony vo všetkých vekových generáciách.“


Okrem konkurzu na titulnú postavu Olivera Twista Divadlo Nová scéna hľadá  chlapcov a dievčatá vo veku 7 – 12 rokov na postavu Lišiaka a do detskej company.
Konkurz na všetky detské postavy sa bude konať 1. a 2. októbra 2023 v priestoroch divadla a podrobné informácie, podklady a podmienky konkurzu záujemcovia nájdu na: https://www.novascena.sk/aktuality/21-09-2023-konkurz-do-muzikalu-oliver.