Divadlo Nová ONLINE scéna

Tlačová správa, Bratislava, 30. apríl 2020

Divadlo Nová scéna dňom 30. apríla 2020 predčasne ukončilo svoju divadelnú sezónu. Pre pandémiu korona vírusu sú jeho brány pre divákov zavreté už od 8. marca. Posledným predstavením v tejto sezóne, ktoré sa hralo pred vypredaným hľadiskom, premiéry muzikálu Turandot v réžii významného maďarského režiséra Róberta Alföldiho 6. a 7. marca 2020.

Generálna riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová:
„Chceli by sme sa poďakovať všetkým divákom za ich priazeň. Napriek skrátenej sezóne, sme im od septembra do marca stihli odohrať 133 predstavení, ktoré videlo 46 909 divákov. Odpremiérovali sme dva tituly. Začiatkom sezóny veľkolepý muzikál BEDÁRI, ktorý si prišli vzhliadnuť aj autori tohto svetoznámeho diela, Alain Boublil a Claude-Michel Schonberg a priradili ho do pätice najlepších inscenácií v rámci celého sveta ( zo 400 uvedených inscenácií v 52 krajinách sveta ). Sezónu sme ukončili európskou premiérou muzikálu TURANDOT. Veríme, že brány divadla sa opäť otvoria v septembri. Dovtedy naďalej všetkých pozývame vzhliadnuť naše online aktivity.“

Od oficiálneho uzatvorenia všetkých divadiel na Slovensku aj Divadlo Nová scéna intenzívne hľadalo cestu, ako sa spojiť so svojimi divákmi. A keďže nemohli prísť oni do divadla, prišlo divadlo za nimi cez sociálne siete. Divadlo Nová scéna sa zmenilo na Divadlo Nová Online scéna.

PR manažérka DNS Zuzana Šebestová:
„Priniesli sme divadelným priaznivcom na Facebook, Youtube a Instagram Divadla Nová scéna množstvo nádherných skladieb z našich súčasných, ale aj starších titulov. Štvrtky sa stali dňami, ktoré mohli fanúšikovia prežiť spolu s našimi hercami. Tí ich previedli celým dňom, ukázali im svoj život v karanténe a v rámci livestreamov sa s nimi pozhovárali a odpovedali na ich otázky. Soboty sa zase niesli v znamení divadelných kvízov, vďaka ktorým sa mohli diváci príjemne zabaviť, ale aj „oprášiť“ svoje vedomosti z histórie a súčasnosti nielen nášho divadla.“

Aj keď sa divadelná sezóna predčasne končí, Divadlo Nová scéna zostáva s divákmi v spojení ONLINE. Priebežne pokračuje vo všetkých spomínaných aktivitách a pridáva ďalšie. V máji divákom ponúkneme v utorky najkrajšie muzikálové skladby v klavírnom prevedení a piatkové večery budú patriť romantike. Každý piatok medzi 19.00 – 20.00 hod. si môžete na Instagrame užiť romantickú večeru v sprievode klaviristu Matúša Ferka, ktorý v živom prenose bude hrať skladby aj podľa výberu divákov. Soboty zase budú patriť poézii v podaní herečky, členky súboru DNS Lucie Vráblicovej, ktorá naživo cez livestream ponúkne Rozprávky nielen pre dospelých.

Vieme, že živý kontakt javiska a hľadiska sa nahradiť nedá, ale aspoň takto online sme spolu s našimi divákmi. Veríme, že spolu to zvládneme a budeme sa na nich tešiť v novej divadelnej sezóne 2020/2021.