Ako sledovať online predstavenia


Pre sledovanie ONLINE STREAMU stačí kliknuť na odkaz streamu a prihlasiť sa do svojho účtu na www.novascena.sk.

Ak nemáte u nás účet, zaregistrujte sa. Registráciu odporúčame urobiť skôr a v čase streamu sa potom stačí už len prihlasiť. Registrácia je nutná z dôvodu zabezpečenia kvality a bezpečnosti prenosu.


Často kladené otázky k online sledovaniu predstavenia

Ako bude prebiehať online predstavenie ?
Predstavenie sa začína v naplánovanom čase, tak ako bežne v divadle.

Rýchlosť internetového pripojenia ?
Kvalita prehrávaného predstavenia závisí od rýchlosti Vášho pripojenia k internetu. Majte, prosím, na pamäti, že Vaše internetové pripojenie môže byť rôzne vyťažené v priebehu dňa a nie je teda konštantné. Rýchlosť sa môže meniť aj počas sledovania predstavenia.

V prípade, že je rýchlosť Vášho internetu nižšia, predstavenie je možné aj napriek tomu sledovať, avšak pri nižšom rozlíšení. Taktiež je pri slabšom pripojení potrebné, aby Vaše internetové pripojenie nevyťažovali iné aktivity spustené na zariadení, či na iných zariadeniach v domácnosti. Odporúčame, aby ste počas sledovania našich predstavení nesťahovali veľké súbory a pod.

Pre komfortné sledovanie odporúčame v prípade pomalšieho pripojenia alebo dočasného kolísania rýchlosti internetu zmeniť v prehrávaní streamu, automatické prepínanie kvality streamu (Auto) a nastaviť si kvalitu prehrávania streamu manuálne. Nižšie číslo znamená síce nižšiu kvalitu obrazu, avšak zaručí menšie vyťaženie Vašej internetovej linky a vďaka tomu plynulejšie prehrávanie.

Musím si stiahnuť nejakú aplikáciu na sledovanie predstavenia ?
Pre sledovanie predstavení nie je potrebná žiadna aplikácia navyše. Stačí použiť niektorý zo štandardných a podporovaných internetových prehliadačov a kliknúť si na podstránku Sledovať stream  https://www.novascena.sk/online-stream.

Sledovanie na Smart TV
Ak chcete pohodlne a bez obáv sledovať predstavenia na svojom SMART TV, odporúčame prepojiť si svoj PC s HDMI káblom k TV a video z predstavenia spustiť na počítači.