Alžbeta Bartošová

Alžbeta Bartošová sa narodila 17.decembra 1991.

Vyštudovala Cirkevné konzervatórium v Bratislave. Už počas štúdia účinkovala vo viacerých slovenských a neskôr i českých muzikáloch ako napr. Trik Trejsy (Barman - divadlo Heineken Tower Stage), Čajočky (Radana Zubáková  - divadlo Heineken Tower Stage).
V Divadle Nová scéna účinkovala v muzikáloch František z Assisi (Smrť), Cigáni idú do neba ( hlavná postava cigánky Rady),  v muzikáli „Rómeo a Júlia" (matka Capuletová) a v muzikálovom mixe „Sanitárny deň".  

V súčasnosti ju môžete vidieť v divadlách – Broadway v muzikáli Kleopatra (Kleopatra), Muž se železnou maskou (Louisa), Traja mušketýři (Milady), Kvítek mandragóry (Dream girl). V divadle Kalich v predstavení  Krysař (Agnes). V divadle F.X.Šaldy Liberec v predstavení My fair lady (Liza Doolittle). V DJKT Plzen stvárnila  Lídu Baarovou v inscenácii Liduschka Baarova a za túto postavu sa ocitla v širšej nominácii na cenu Thalie. Svoj hlas pravidelne prepožičiava známym Disneyho princeznám a vidieť ste ju mohli aj v úspešných slovenských seriáloch Búrlivé víno a Horúca krv.

Postavy v predstaveniach