Andrea Gabrišová

Narodila sa 3.7.1992 v Bratislave.

Vyštudovala odbor hudobno-dramatické umenie na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a následne i špecializáciu muzikál na Konzervatóriu v Bratislave.
Od roku 2014 pôsobí na pražskej muzikálovej scéne, kde ste ju doposiaľ mohli vidieť v tituloch ako Fantom Opery (rola Meg Giry), Romeo a Júlie (rola Júlie) či Ferda Mravenec (rola Berušky). 

Od roku 2018 je tiež stálym hosťom Národného divadla moravskoslezského v Ostrave, kde účinkuje v muzikáli Kočky (rola Demetra), Děj se co děj (rola Hope Harcourt) a West Side Story (rola Rosalia).

Na doskách Divadla Nová Scéna ste ju mohli vidieť v predstaveniach:  Mačky (Demetra), Hairspray (trio Kométy), Princ a Večernica (princezná Vesna) alebo Cigáni idú do neba.

Dlhodobo spolupracuje s najúspešnejším detským slovenským projektom Fíha tralala a taktiež vystupuje so skupinou Baby Band.

Mohli ste ju vidieť i počuť v rôznych televíznych projektoch  ako napr. ČeskoSlovensko má talent 2 - semifinále; Robin Hood aneb cesta ke slávě; Milujeme Slovensko; Neskoro večer - talkshow Petra Marcina a svoj hlas občas prepožičia reklamným spotom rôznych značiek.

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Demetra