Jakub Ružička

Herectvu sa začal venovať už počas štúdia na bratislavskom Štátnom Konzervatóriu.
Po jeho ukončení sa okrem dabingu, kde prepožičal hlas mnohým postavám vo filmoch, seriáloch a rozprávkach, venoval aj moderovaniu, činohre a milovanému muzikálu.
Za zmienku stoja účinkovania v divadle Ludus v inscenáciách Čiernobiele srdce Charlieho Chaplina, Čáry máry fuč punč, Plešivá speváčka a iné, ako aj divadlo Aréna (Tiso), DJP V Trnave, Divadlo v podpalubí (BA), Túlavé divadlo, Mestské divadlo Trenčín a mnohé iné.
V televízií ste ho mohli vidieť v seriáloch Rodinné či susedské prípady, seriály Som Mama, Súdna sieň, Maf story a ďalších. Najvýraznejšiu stopu v ňom však zanechali muzikálové produkcie, kde mal možnosť účinkovať v menších aj hlavných postavách v divadlách Nová scéna , Teatro Wustenrot a Tower Stage.
Predstavenia West side story ( Arrab), Producenti, Mníšky 2 Milionárky (mních), František z Assisi ( Kamarát/mních), Ôsmy svetadiel, Na skle maľované ( Zbojník Valaška), Frida ( Narátor/Trocki), Atlantída ( Andrej), Šľahačková princezná ( princ klepetko/Kráľ) a ďalšie mu dali veľmi veľa.
V súčastnosti sa okrem divadla a muzikálu venuje pedadogickej činnosti v škole Ludus a práci v organizácií Červený nos, kde ako zdravotný klaun navštevuje deti v nemocniciach a rozdáva im radosť.

Postavy v predstaveniach

Právnik, Čaba

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Priateľ, 3. mních
Princ Klepetko, Kráľ