Jaroslav Rusnák, a.h.

Narodil sa 10. marca 1981 v Martine.

Vyštudoval hudobno-dramatický obor na košickom Konzervatóriu a Konzervatóriu v Bratislave. Nastúpil do Ateliéru muzikálového herectva na brnianskej JAMU, kde si dvakrát vyskúšal prvé dva semestre, ale ďalej v štúdiu nepokračoval.

Na profesionálnom javisku stál prvýkrát v roku 1999 a to v Štátnom divadle Košice v inscenácii Shakespearovho Richarda III. V rokoch 2003–2007 účinkoval v pražskej  GoJa Music Hall, najprv ako Předák/Combeferre v legendárnych Les Misérables (Bedári), neskôr ako člen company a understudy postave John Bigg v muzikáli Miss Saigon. V rokoch 2007–2010 hral postavu Ucha v inscenácii Traja kamaráti v bratislavskom Divadle Aréna.

Od začiatku sezóny 2010/2011 trvalo externe spolupracuje s Národným divadlom moravskosliezskym, a to predovšetkým so súborom opereta/muzikál (např. Špindíra – Zvoník u Matky Boží, Pierrot – Margueritte, Mr. Bercy – Divotvorný hrnec, Mirski – Polská krev, Hezoun/Benny – Sázky z lásky, Faraon – Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Řezník Chuck Bradley, Námořník – Fantom Londýna, Merkur – Krásná Helena, Klaun, Komisař – Edith a Marlene, Evžen Zahradník – Bratránek z Batávie, Sammy, Prodejce – Sunset Boulevard, Náčelník Sup – Ptákoviny podle Aristofana, René – Ples v opeře, Jesus Christus Superstar – Šimon, Romeo a Julie – Vévoda Veronský, Vašnosta Brum – Kočky).
Ako člen company účinkuje i v muzikáloch Evita a Funny Girl. Hosťoval tiež v súbore činohry NDM, a to v inscenáciách Marat/Sade (Cucurucu), Balada pro banditu (Uhrín) a Sen noci svatojánské (Lev/Fortel).

Spieva vo funky skupine Homosapiens a vokálnom kvintete 5PAK.

Vo filme Vratné lahve hral Zedníka, účinkoval v televíznych seriáloch TV Markíza Búrlivé víno a Susedské prípady a v slovenskom znení naspieval titulnú postavu Aladdina v Disneyho rovnomennom animovanom filme.

Postavy v predstaveniach