Jiří Daniel

Narodil sa 17. apríla 1992 v Brne.

Po ukončení štúdia na gymnáziu v Blansku absolvoval odbor muzikálové herectvo na JAMU v Brne pod vedením doc. Sylvy Talpovej. Medzi jeho absolventské postavy patria Inocenc Kulíšek  (Zvonokosy), Anthony Hope (Sweeney Todd), ďábelský holič (Fleet Street). Už počas štúdia na gymnáziu účinkoval v Mestskom divadle Brno v muzikáli Les Misérables - Bedári v postave Montparnassa.
Po absolutóriu nastúpil do angažmán do brnianskeho Divadla Radost, kde stvárnil napr.: Kalafuna (Strakonický  dudák), Sarastra ( Kouzelná flétna).

V Mestskom divadle Brno okrem Bedárov účinkoval aj v muzikáloch Big, Děsnej Pátek, Limonádový Joe, Mladý Frankenstein. V Divadle Broadway v Prahe naštudoval postavu Bachtiary-bej v muzikáli Angelika. Účinkoval v Kongresovom centre Praha v českej premiére muzikálu Rocky, kde stvárnil postavu Mikea/Watchmana. V Juhočeskom divadle České Budejovice hrá Augustina Magaldiho v muzikáli Evita a v Národnom divadle Moravskosliezskom je členom mužského kvarteta v muzikáli Anything Goes (Děj se co děj).

Venuje sa tiež práci v rozhlase a dabingu – hlavné postavy vo filmoch Pinocchio, Asterix a Vikingovia, atď.

Je členom kapely Only His, moderátorom festivalu NG Fest.

Postavy v predstaveniach