Marta Nitranová

Marta Nitranová sa narodila 21.10. v roku 1984 v Bratislave

Študovala tanec v baletnom štúdiu Terpsichoré. Magisterské štúdium ukončila v odboroch Psychológia a Slovenský jazyk a literatúra.

Ako tanečný interpret pôsobí v slovenských divadlách od roku 2003. V Divadle Nová scéna účinkovala v predstaveniach:  West side story, Bathory /company a sólo/, František z Assisi /sólo Láska/, Madame de Pompadour, v SND (Svätopluk, Čarovná flauta, Rusalka), v divadle Red Cat Cabaret (Tajomstvo, Horror show, Red Cat Romantique), v Teatro Wüstenrot (Podfuk- pohybová spolupráca) a iné. 

Dlhoročne účinkuje v operetách Seefestspiele Mörbisch a vo Wiener Residenzorchester v Rakúsku ako sólo baletu a company. S klasickými orchestrálnymi produkciami a modernými show vystúpila na mnohých zahraničných scénach (Japonsko, Taiwan, Kórea, Karibik, Turkmenistan, Rusko, Slovinsko, Nemecko). Zúčastňuje sa tiež projektov a show s pestrým štýlovým tanečným zaradením. 

Okrem tanca sa venuje úprave a tvorbe umeleckých textov či ruskému jazyku. Pevné miesto v jej živote má rodina, priatelia, príroda, chutná káva a liečivý smiech.

Postavy v predstaveniach

Tanečno-spevácka company
Tanečníčky a diváčky
Víly a zbojnícke frajerky
Company ženy
Company ženy
Tanečná company

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Company ženy
Tanečný súbor
Company ženy