Martin Kaprálik

Narodil sa 11.4.1976 v Bratislave.

Pochádza z hereckej rodiny. Dedo Elo Romančík, otec Dušan Kaprálik, sestra Zuzana Kapráliková, brat Ondrej Kaprálik. Herectvo vyštudoval na Konzervatóriu v Bratislave a už počas školy hosťoval v mnohých divadelných ale aj televíznych inscenáciach. Neskôr začal hosťovať aj v divadle Nová scéna: Tri v tom (Ottavio), Revízor (Peter Ivanovič Dobčinskij).

Účinkoval v muzikáloch: Hamlet (Hamlet), Krysař (Štepán a Jakub), Cigáni idú do neba (Sziládi), Klietka bláznov (Jean Michael), Vlasy ( Clode), Kleopatra (Marcus Antonius), Na skle maľované (žandár Vlažný), Hallo Dolly (Cornelius Hackl), Neberte nám princeznú (Miro), Rebelové (spevák), František z Assisi (Lev), Báthoryčka,  Mata Hari (Gabriel Astruc). Zahral si aj v komédiách Sluha dvoch šéfov, Pi čaj, miláčik! (Dominik). Od januára 2010 je interným členom hereckého súboru Divadla Nová scéna.

Martin Kaprálik okrem divadla pôsobí aj v rozhlase a svoj hlas prepožičiava mnohým známym zahraničným hercom v dabigu ako napr. Keanu Reeves, Vin Diesel, Nicolas Cage.....

Postavy v predstaveniach

Filmový agent, herec, Janči
Paul / Pán Čierny
Brčanský, pán

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Andy (manažér)
Denis
Iago
Vojvoda D Argenson
Gabriel Austruc
Rozprávač a iné postavy
Dr. Richard HARVEY
Edward Ferrars
Stanley Stubbers