Matúš Szegho

S tancom začal ako 7 ročný v SZUŠ Xoana v Prievidzi. Na VŠMÚ v Bratislave ukončil bakalárske štúdium v odbore Tanečné divadlo a performancia. Počas magisterského štúdia Moderného tanca absolvoval v rámci programu Erasmus+ jeden semester na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien vo Viedni v odbore Contemporary Dance and Ballet. Po skončení absolvoval rok na prestížnej tanečnej škole SEAD – Salzburg Experimental Academy of Dance, kde mal možnosť naberať skúsenosti od svetových lektorov a tanečníkov (Elena Fokina, Paul Blackmann, Guy Shomroni, Milan Herich a iní).

V súčasnosti je úspešným interpretom a performerom v nezávislých produkciách tanečného a fyzického divadla a divadlách ako Nová Scéna (“Cyrano z predmestia”, “Turandot”, “Bodyguard”, "Oliver!"...) a DAB v Nitre (“Zamilovaný Shakespear”, “Povolanie Pápež”…). S autorským sólom “Undistinguished” vyhral cenu v choreograficko-performatívnej súťaži Gala Art Moves 2018 a ako spolutvorca “TRIPARTITE” získal ocenenie v súťaži Fidelio.Kreation 2018 vo Viedni. Je to dvojnásobný majster Slovenska v Showdance latinsko-amerických tancov a za popredné miesta na domácich aj zahraničných súťažiach spoločenských tancov je držiteľom najvyššej výkonnostnej kategórie triedy S. Účinkoval tiež na viacerých festivaloch ako napr. KioSK, NuDance Fest, Dni Tanca, Pro-téza, Biela noc, Divné veci, Tanečno a SHARE.

Ostatných 5 rokov spolupracoval s tanečnou školou elledanse, kde vytvoril viac ako 24 choreografií, ktoré mali mnoho úspechov nie len na domácich, ale aj na medzinárodných súťažiach. Momentálne spoluorganizuje medzinárodný multižánrový festival tanca a pohybu Tanečno, pod hlavičkou ktorého je aj súčasťou autorského kolektívu (predstavenia “YOLT – You Only Live Twice”, “The Urge”, “Na Hlásku”…). Spolupracuje napríklad aj s medzinárodným zoskupením Farma v jeskyni v Prahe v predstavení “Commander” a "Czech Hero", CreDance “LEPETIT – Malý Princ” a iné. Od septembra 2023 spoluzaložil MOMENTUM Dance Team, kde aktuálne pôsobí aj ako pedagóg a choreograf. Okrem iného sa ako choreograf podieľal aj na muzikály "Príbeh z lesa" v Radošinskom naivnom divadle,  "Raději zešílet v divočine" v Studio Marta Brno a "Pozsony Dance Club" v DPOH Bratislava.

Postavy v predstaveniach

Company muži
Tanečná company

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Company muži
Company muži