Miroslava Drínová

Miroslava Drínová sa narodila 24.12. 1985 v Bratislave

Absolvovala na Štátnom konzervatóriu v Bratislave.

Za sebou má množstvo úloh  vo viacerých divadlách:  Divadlo Aréna (Hriešny tanec - Kristína, Pod cudzou vlajkou – Heléne, Príbeh ulice – Cica),  Mestské divadlo ( Dáma bez kamélií – Nina), Letné Shakespearovské slávnosti (Kupec Benátsky – Grácia), Divadlo Aha (Princezná Turandot – Adelma, Anjel – Alica), Divadlo Andreja Bagara v Nitre ( Divotvorný hrniec – Indíra , Rebeka, Búrlivé výšiny – Fanny, Peter Pan – Tigria Ľalia ), Slovenské národné divadlo (Kráľ sa zabáva – Spevácke trio), Heineken Tower stage (Čajočky– Anči).

 V Divadle Nová scéna účinkovala v komédii Nemocnica na pokraji (bláznivé dievča) a v muzikáloch West Side Story (Graziella), Na skle maľované (Dievča), Hellou Dolly (Ermengarde), Neberte nám princeznú (company,) Bathoryčka (slúžka), Princ a Večernica (princezná Lada), Hairspray (Penny Pingletonová), Obchod na korze, Rómeo a Júlia (Júlia), Madame de Pompadour,  Mačky ( Ťapka-mačka domáca ) či v komédiách Ako zbaliť babu alebo bezva finta (Nancy), Sluha dvoch šéfov (Dolly), Pi čaj, miláčik! (Brigita).

Jej hlas poznáte z dabingu, účinkovala aj v seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade, Panelák, Búrlivé víno, Doktorka Ema, Pravdivé príbehy, Kávomat, Prázdniny a v programoch Silvestrovský Uragán a Hurikán.

Má rada detektívky, romantické filmy, prírodu a čas s priateľmi. Fascinuje ju astrológia a minerály.Postavy v predstaveniach

Sólisti Divadla Nová scéna
Princezná Slavena
Dolores / Slečna Múčková, Sisa
Anička, Živena, žena a bosorka
Bedwinová
Roxana Kličková

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

3. Žena
Dáša, Anna, fotografka, novinárka
Penny Pingletonova
Účinkujúci
Ela Delahayová
Ťapka – mačka domáca
Dvoranky, mešťanky, herečky
Židia, Slečna Herneková
CISSY Franksová
Lucy Steelová
Turandot
Sylviana, jeho žena, Mladá Hana