Monika Šimková

Sa narodila 3.1.1987 v Stropkove, kde absolvovala 1. stupeň hry na klavíri na ZUŠ Františka Veselého.

Jej gymnaziálne štúdiá v Prešove sprevádzal rok a pol klasického spevu na ZUŠ M. Moyzesa, potom niekoľko mesiacov navštevovala súkromné hodiny muzikálového spevu u pani profesorky Drietomskej na Konzervatóriu v Košiciach. Rovnako počas spomínaného gymnázia bola členkou muzikálového divadelného súboru Logos pod vedením Ivana Barlu, spevoherca DJZ v Prešove a Štátneho divadla v Košiciach.

Svoje spevácke „obzory“ si neskôr rozšírila aj v krátkodobom štúdiu spevu u opernej speváčky a pedagogičky Michaely Kuštekovej či vokálnej koučky Evy Bitto. Vysokoškolské štúdium ukončila v Bratislave na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v odbore francúzsky jazyk a literatúra – slovenský jazyk a literatúra.

Pôsobí ako učiteľka francúzštiny a slovenčiny na súkromnom gymnáziu a na súkromnej základnej škole v Bratislave. Je niekoľkoročnou členkou gospelového ansámblu The Hope Gospel Singers and Band pod vedením zbormajsterky a dirigentky Ivety Weis Viskupovej. S týmto telesom absolvovala viaceré koncerty na Slovensku i v Česku, udalosti ako Slovenka roka v r.2016 ( Mária Čírová a jej Unikát ) či spoluprácu s inými umelcami.

Ako vokalistka tiež participovala na projekte huslistu Filipa Jančíka. V minulosti mala vlastnú pop-jazzovú kapelu Cherryjam. V súčasnosti je externou členkou frankofónneho ochotníckeho divadla Ateliers français, v ktorom naposledy hrala v modernej adaptácii Molièrovej komédie Meštiak šľachticom.

Postavy v predstaveniach

OFF Stage zbor
OFF STAGE
OFF STAGE
OFF STAGE

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

OFF STAGE
Off stage zbor
OFF STAGE