Peter Makranský

Narodil sa 8. júla 1985 v Prešove.

Po štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach účinkoval v košickom Štátnom divadle (Tri sestry, Ženský zákon, Oliver Twist, Prelet nad kukučím hniezdom). V Divadle Gunagu hral v predstaveniach Voľný čas a Sex mobil rock and roll.
V Divadle Nová scéna účinkoval v muzikáloch West Side Story (Pepe), Fontána pre Zuzanu (Olino), Limonádový Joe (Speaker), František z Assisi (František, Priateľ), Ôsmy svetadiel (Tomáš), Princ a Večernica (kráľ Veterník), Hairspray (Corny Collins), Obchod na korze (mäsiar), Rómeo a Júlia (Rómeo), Pokrvní bratia (Sammy), Mačky (Skimbal), IAGO (Roger). Vidieť ste ho mohli aj v komédiách Sluha dvoch šéfov, Pi čaj, miláčik!( Julien) a dráme Punk Rock (Francis Bennet).

Má rád hudbu, spev, tanec, divadlo, film, knihy, všetky bojové umenia a športy, rád cestuje, varí, chodí do prírody, zaujíma ho aj alternatívna medicína, bylinkárstvo a meditácia.

Postavy v predstaveniach

Konferencier
Marek, Marek
Tibor, Tomáš Galo
Chlastiak, zbojník
Skimbal
Tretí tučniak

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Mäsiar, Rómeo, Sammy, František, Priateľ, 3. mních, Luis, Henrich, Hlinková Garda, Židia, Corny Collins, Veterník, Olino
BOYBAND
Marek, Adam, Marek
DIVADLO NOVÁ SCÉNA 75
Účinkujú
HVIEZDY MUZIKÁLOV
Účinkujúci
HVIEZDY MUZIKÁLOV
Účinkujúci
IAGO
Roger
JOZEF BEDNÁRIK a jeho muzikálový svet
V Grand Hoteli - Z temných nemocníc – Otto Kringelein: , Rozhodni sám, V Grand Hoteli - Z temných nemocníc – Otto Kringelein: , Rozhodni sám
KONCERT CYRANO Z PREDMESTIA
Účinkujúci
MÁRIA TERÉZIA #posledná milosť
Mlynár
MÁRIA TERÉZIA #poslednámilosť
Mlynár
NAŠE VIANOCE
Sólisti Divadla Nová scéna
OSMY SVETADIEL
Tomáš
PI ČAJ, MILÁČIK!
Julien
BENNET Francis
RASPUTIN
Jusupov + Bojar + company
RÓMEO A JÚLIA
Rómeo
S láskou sa to dá
Sólisti Divadla Nová scéna
SLUHA DVOCH ŠÉFOV
Gareth, hlavný čašník
TURANDOT
Calaf