Veronika Prášil Gidová

Narodila sa 28. marca 1988 v Michalovciach.

Na Konzervatóriu v Bratislave vyštudovala hudobno – dramatický odbor, už počas štúdia hosťovala v inscenácii Kupec benátsky na Letných shakespearovských slávnostiach.  Po absolutóriu bola prijatá na Janáčkovu akadémiu múzických umení v Brne. Tu v roku 2011 ukončila magisterské štúdium v odbore muzikálové  herectvo. Od druhého ročníka štúdia na JAMU hosťovala v činohre Národného divadla v Brne v inscenácii Ideální manžel. Od roku 2010 po úspešnom konkurze na postavu Annette v rámci svetvej premiéry novej verzie muzikálu Marguerite začína hosťovať v Národnom divadle moravskosliezskom v inscenáciách Divotvorný hrnec (Susan), Sázky z lásky (Holka od Divoké kočky), Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (Manželka bratra), Fantom Londýna (Kitty), Evita (Perónova milenka), Mrazík (Nastěnka), Funny Girl (Mimsey), Ptákoviny podle Aristofana (Iris), muzikálový koncert Volá Londýn, Sunset Boulevard (Hedy Lamarr), Jesus Christ Superstar (Soul Girls), Kiss Me Kate (Lois/Bianca), Rebecca (Já), Romeo a Julie (company), Kočky (Bombalerína)…

Okrem divadla sa objavila aj v seriáli V mene zákona a zahrala si niekoľko hlavných postáv v seriáloch Rodinné a Susedské prípady pre TV Markíza.

Od roku 2012 účinkovala v pražskom Divadle Kalich a bratislavskom divadle Heineken Tower Stage v muzikáli Pomáda, kde hrala hlavnú postavu – Sandy. Od novembra 2013 hrá tiež v činohre Štátneho divadla v Košiciach v muzikáli Móric Beňovský jednu z hlavných rolí – Zuzanu. Naštudovala a hrá Alenu v Noci na Karlštějne v Slezském divadle v Opave.

Postavy v predstaveniach

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Bombalerína