Zuzana Náprstková

Zuzana Náprstková sa narodila 24. júla 1987 v Bratislave

V rokoch 1998 -2006 študovala odbor klasický tanec na Tanečnom Konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave. V rokoch 2008 -2013 študovala pedagogiku moderného tanca na VŠMU.
Pôsobila v baletných súboroch Divadla Olomouc, tanečnom súbore Divadla Nová scéna, v tanečnej skupine CreDance a kabaretnej skupine Sense.

Od r. 2020 je členkou tanečného súboru Divadla Nová scéna a tanečnou pedagogičkou pre súbor divadla.
V Divadle Nová scéna účinkovala v predstaveniach: Fidlikant na streche, Limonádový Joe, West Side Story, Mrázik, Carmen, František z Assisi, Bátoryčka, Neberte nám princeznú, Hairspray, Pokrvní bratia, Madamme de Pompadour, Mačky, Rasputin, Jago.
V divadle v Olomouci tancovala v inscenáciách: Carmen, Márna opatrnosť. Labutie jazero, Carmina Burana a muzikál Hello Dolly.
V SND ste ju mohli vidieť v inscenáciách: Oblaky, Mária Therézia, Ako sa Lomidrevo stal kráľom, Zmierenie, alebo dobrodružstvo pri obžinkoch, Projekt 1918, Šperky Madony, Rusalka, Zem úsmevov, Predaná nevesta ai..
V DAB Nitra účinkuje v muzikáloch Povolanie pápež, Tisícročná včela.
Tancovala na letných operných festivaloch v Seefestspiele Mörbish a v Dubaji v rámci letného umeleckého festivalu Dubai shopping festival, účinkovala v ľadovej show Máša a medveď a to po celom svete.
Vystupovala vo viacerých tanečných projektoch: Premeny (Joe Alegado), Carmen, Skin (Davide Sportelli), Viem že vieš, Projekt 1918 (Stanislava Vlčeková), taliansko-rusko-český tanečný projekt Pietro et Lucia v Prahe (Jaroslav Moravčík), Ženy 2020 (Lívia Mendéz Balážová).

Má bohaté pedagogické skúsenosti: výučba klasického a moderného tanca v Bristish school v Bratislave, moderný tanec na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej, klasický tanec v River park dance schol, Jazz style v Tangere studiu, tanečná výchova na ZUŠ sv. Cecílie, jazz a musical jazz v tanečnej škole Elledanse, jazzový tanec na štátnom Hereckom konzervatóriu Mateja Bela v Bratislave, klasicky a moderný tanec v štúdiu írskych tancov Creative Labyrinth.
Momentálne pôsobí ako pedagóg tréningov pre tanečný súbor v divadle Nová scéna - výučba klasického a súčasného tanca.
Jej hoby: tancovanie, učenie tanca študentov, hudba, zvieratá, lyžovanie, turistika.

Postavy v predstaveniach

Tanečno-spevácka company
Tanečníčky a diváčky
Víly a zbojnícke frajerky
Tanečný súbor Divadla Nová scéna
Company ženy
Company ženy
Tanečná company

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Slúžky, mládenci, dievčatá, kati, čarodejnice
Company ženy
Mládenci a dievčatá, križiaci, háremové tanečnice, saracéni, mnísi
Cindy Watkinsová
Company ženy
Exotika
Tanečný súbor
Slovenské divadlo tanca