Informácie k záznamu

Záznam predstavenia bol natočený v roku 2018 počas predstavenia uvedeného na celosvetovom muzikálovom festivale DIMF v Juhokórejskom Daegu, preto kvalita zvuku zodpovedá záznamu zo sály.

Madame de Pompadour

Výpravný muzikál o najznámejšej a najpôvabnejšej milenke kráľa Ľudovíta XV, ktorá zo zákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia.

Muzikál
135 min.

Výpravný muzikál o najznámejšej a najpôvabnejšej milenke kráľa Ľudovíta XV, ktorá zo zákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia.

Príbeh ženy, ktorú mnohí milovali a obdivovali ale aj nenávideli a preklínali. Muzikál Madame de Pompadour  je o láske, sexe a zhýralosti doby. Je však  aj o mocenských hrách, intrigách na kráľovskom dvore a žiarlivosti. Predstavuje Madame de Pompadour ako inteligentnú ženu, ktorá sa presadila vo svete ovládanom mužmi, no zaplatila za to vysokú cenu - absenciu skutočnej lásky.

V projekte autorskej trojice Horňák – Kákoš – Brezáni sa predstavia také hviezdy ako Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný, Stano Král, Jozef Vajda, Maroš Kramár, Ján Slezák, Patrik Vyskočil, Lucia Vráblicová a ďalší.

Muzikál na celosvetovom muzikálovom festivale DIMF v Juhokórejskom Daegu, v konkurencii ďalších európskych, či ázijských muzikálov získalcenu za hlavnú ženskú postavu ( Sisa Sklovská ) a vedľajšiu mužskú postavu ( Ján Mistrík ), ale aj prestížnu cenu „ Najlepšia inscenácia DIMF“.

Muzikál Madame de Pompadour nadväzuje na predchádzajúci úspešný projekt tejto autorskej trojice - muzikál Mata Hari - ktorý sa stretol s veľkou odozvou doma aj v zahraničí. Chce byť však v mnohom  iný – hravejší,  ľahší, zábavnejší. Zavedie nás do doby galantného sladkého Francúzska, do času zábav, dvorských intríg a buričských básnikov. Do doby, ktorá žila krédom – po nás potopa!

Čítať viac Menej
Madame de Pompadour
Kráľ Ľudovít XV.
Sébastien
Kráľovná Maria Lesczinská
Madame du Hasset
Voltaire
Biskup
Vojvoda D Argenson
Damiens
Kat, dôstojník, Parížan
Dvorania, mešťania, herci
Dvoranky, mešťanky, herečky
Čítať viac Menej
© 2018 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.