Informácie k záznamu

Záznam koncertu je z divadla 18. 12. 2020

S láskou sa to dá

Vianočný koncert najkrajších skladieb z muzikálov z nášho repertoáru

Koncert
50 min.

Koncert najkrajších skladieb z muzikálov v repertoári Divadla Nová scéna – legendárneho Cyrana z predmestia so skvelým Jankom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodou a Turandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz. Na koncerte odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janeka Ledeckého, ktoré nádherne interpretujú Mirka Gális Partlová a Lukáš Pišta. Umelcov sprevádza 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina.  

Pod koncert, ktorý uviedlo Divadlo Nová scéna ako posledný program v roku 2020, sa autorsky podpísali Dávid Hartl a Patrik Vyskočil, ktorí večerom aj sprevádzajú.

Scenárista i moderátor Dávid Hartl sa teší, že si záznam koncertu bude môcť pozrieť celé Slovensko: „Rok 2020 bol náročný pre všetkých ľudí, kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali, a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim. Je skvelé, že koncert, ktorý z dôvodov všetkým známym, videlo iba do poly naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť.

Čítať viac Menej
© 2018 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.