Cigáni idú do neba

Cigáni idú do neba

Keď Cigáni milujú, ide o život!

Muzikál
130 min. s prestávkou
Veľká sála

Strhujúci príbeh o osudovej láske Lujka Zobara a Rady je plný neskrotných emócií a vášní. Lujko, najväčší zlodej koní pod slnkom miluje voľnosť, kone a ženy, prekrásna Rada miluje zasa nadovšetko slobodu. Ako hovorí veštica, cesty Lujka a Rady sa skrížili ešte predtým, ako sa narodili. A popri vášnivej láske je tu nepokoriteľná hrdosť. Čo teda zvíťazí? Láska alebo hrdosť?

Legendárny muzikál je nabitý emóciami, ktoré strhujúco dokážu vyjadriť len temperamentné cigánske tance s nenapodobiteľným rytmom a spevom. Originálne tance v choreografii Jána Ďurovčíka nenechajú nikoho ľahostajným. Režisér Štefan Kožka sa nespoľahol na obsadenie spred desiatich rokov, ale stavil na mladosť, kde prirodzenú výbušnosť, emotívnosť a temperament musí skôr krotiť ako podporovať.

Romantického hrdinu stvárňujú Braňo Deák, resp. Daniel Žulčák, ktorí sa uchádzajú o lásku Alžbety Bartošovej, resp. Diany Velčickej. Ich márne pokusy uniknúť osudu úzkostlivo sleduje veštica Izergil v podaní Evy Landlovej alebo Lucie Vráblicovej.

Mladosť, krása a temperament v jedinečnom hudobnom spracovaní!

 dĺžka predstavenia: 130 minút s prestávkou

Autorský tím

Réžia Štefan Kožka
Choreografia Ján Ďurovčík
Hudba Jevgenij Doga, Milivoj Uzelac, Tamás Szarka
Liberto Jindřich Janda
Vokálne naštudovanie Ľudomír Dolný
Kostýmy Ľudmila Várossová
Scéna Miloš Pietor
Asistent réžie Marcel Mondočko
Šepkár Darina Sečanská
Inšpícia Gurková Aurélia a Mondočko Marcel

 

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555