Cigáni idú do neba

Cigáni idú do neba

Keď Cigáni milujú, ide o život!

Muzikál
130 min. s prestávkou
Veľká sála

Strhujúci príbeh o osudovej láske Lujka Zobara a Rady je plný neskrotných emócií a vášní. Lujko, najväčší zlodej koní pod slnkom miluje voľnosť, kone a ženy, prekrásna Rada miluje zasa nadovšetko slobodu. Ako hovorí veštica, cesty Lujka a Rady sa skrížili ešte predtým, ako sa narodili. A popri vášnivej láske je tu nepokoriteľná hrdosť. Čo teda zvíťazí? Láska alebo hrdosť?

Legendárny muzikál je nabitý emóciami, ktoré strhujúco dokážu vyjadriť len temperamentné cigánske tance s nenapodobiteľným rytmom a spevom. Originálne tance v choreografii Jána Ďurovčíka nenechajú nikoho ľahostajným. Režisér Štefan Kožka sa nespoľahol na obsadenie spred desiatich rokov, ale stavil na mladosť, kde prirodzenú výbušnosť, emotívnosť a temperament musí skôr krotiť ako podporovať.

Romantického hrdinu stvárňujú Braňo Deák, resp. Daniel Žulčák, ktorí sa uchádzajú o lásku Alžbety Bartošovej, resp. Diany Velčickej. Ich márne pokusy uniknúť osudu úzkostlivo sleduje veštica Izergil v podaní Evy Landlovej alebo Lucie Vráblicovej.

Mladosť, krása a temperament v jedinečnom hudobnom spracovaní!

 dĺžka predstavenia: 130 minút s prestávkou

Autorský tím

PrekladMiloš Ruppeldt
RéžiaŠtefan Kožka
ScénaMiloš Pietor
KostýmyĽudmila Várossová
ChoreografiaJán Ďurovčík
Asistent choreografieSlovenské Divadlo Tanca

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555