CYRANO Z PREDMESTIA

CYRANO Z PREDMESTIA

Legendárny slovenský muzikál v modernom prevedení

Muzikál
150 min. s prestávkou
Premiéra 16. máj 2019
Premiéra 16. máj 2019
Veľká sála

Hammel - Varga - Vášová - Peteraj - Štrasser

Prvý slovenský rockový muzikál z pera libretistky Alty Vášovej, textárov Jána Štrassera, Kamila Peteraja a autorov hudby Pavla Hammela a Mariána Vargu, to je Cyrano z predmestia. Kolískou jeho prvého uvedenia bolo Divadlo Nová scéna v roku 1977. Úspech bol ohromujúci a kritiky jednoznačné. Z večera do rána sa na divadelnej oblohe zrodila hviezda. Tá hviezda žiarila tak silno, až sa stala legendou. A tá legenda sa dnes, po štyridsiatich dvoch rokoch, vracia na svoje rodné javisko.

A tak po 42 rokoch môžeme z javiska Divadla Nová scéna opäť sledovať Cyranovu neopätovanú tajnú lásku k ambicióznej a talentovanej speváčke Roxane v podaní Mirky Gális Partlovej v alt. s Romanou Dang Van, zamilovanej do Jána, ktorého stvárňujú Dárius Koči a Vladislav Plevčík. Nestarnúci príbeh o láske, zásadách, kamarátstve, úspechoch a pádoch je podaný moderným muzikálovým jazykom a tempom, so živou kapelou.

Muzikál pramení z Rostandovho novoromantického veršovaného Cyrana z Bergeracu. Alte Vášovej sa skvele podarilo preniesť dej do prostredia rockových kapiel a hudobných klubov, nájsť moderný jazyk, vlastnosti a kultúru mladých ľudí. Vytvorila tak dielo, ktoré je aktuálne a pre diváka atraktívne aj v roku 2019. Okrem strhujúcich tanečných a speváckych výkonov sa môžeme vžiť do nekompromisného, neelitárskeho, geniálneho textára a v neposlednom rade i bitkára Cyrana s hrubou kožou, no citlivou dušou. A súčasne môžeme sledovať jeho neopätovanú tajnú lásku k ambicióznej a talentovanej speváčke Roxane.
Nestarnúci príbeh o láske, zásadách, kamarátstve, úspechoch a pádoch.

Príbeh s moderným jazykom a tempom. CYRANO Z PREDMESTIA!

Premiéra 16. a 17. máj 2019

» predstavenie vhodné pre divákov od 13 rokov
» v predstavení sa používajú efektové svetlá
» v inscenácii je hlasná streľba

 

Obsadenie

Autorský tím

DramatizáciaAlta Vášová
Texty piesníKamil Peteraj, Ján Štrasser
HudbaMarián Varga, Pavol Hammel
Réžia, Nahrávka zborovPatrik Vyskočil
DramaturgiaDávid Hartl
ScénaMartin Novák
Hudobné naštudovanieĽubomír Dolný
KostýmyJarmila Ťažká
ChoreografiaLadislav Cmorej
Svetelný dizajnOndrej Kaprálik
ProjekcieTomáš Majláth
Pomocná réžiaDušan Kaprálik
Asistent réžie, Pomocný asistent réžieLukáš Pavlásek
Asistent choreografieSoňa Tatič
Fotograf predstaveniaZdenko Hanout

Videozáznam

Informácie k záznamu

Informácie k záznamu

Záznam predstavenia bol natočený počas bežného predstavenia s divákmi 4. 5. 2019, nevznikal prioritne s cieľom verejného šírenia.

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555