ELEKTRICKÝ ANJEL

ELEKTRICKÝ ANJEL

Mladá Nová scéna - Hrá sa v priestore KOTOLŇA, Fakulta architektúry a dizajnu STU, Námestie slobody 19, Bratislava.

Činohra
90 min.
Premiéra 24. február 2022
Premiéra 24. február 2022
STU, Námestie Slobody 19
STU, Námestie Slobody 19

Radu Macrinici

Trojica tínedžerov. Geo, Alex a Ada. Sú hluční, dotieraví, krutí a zle vychovaní. Bez rešpektu k akýmkoľvek hodnotám a autoritám. Sú skôr bezradní. Vo víre chaosu. Doslova intoxikovaní bezútešným rodinným prostredím a televíznymi stupiditami. Zistíte to podľa hudby, ktorú počúvajú, podľa jazyka, akým hovoria; podľa skutkov, ktoré konajú. Ale ruku na srdce... Nedostatok skutočných hodnôt charakterizuje nielen mladých ľudí, ale celú našu spoločnosť.

Traja mladí ľudia sa ocitli v hotelovej izbe, aby tam prežili šialenú žúrku. Doviedol ich k nej súčasný životný pocit. Charakterizuje ho bezbrehosť a neukotvenosť. Neexistencia morálnych či iných hodnôt dnešného sveta. Nenachádzajú v nich oporu a istotu. Nevedia, ako sa začleniť do novej skutočnosti. Ako sa vyslobodiť z jej nefunkčnosti. Po páde starého režimu (a to je už vyše tridsať rokov) sa v spoločnosti nedostavila prosperita a voľnosť, ale zmätok, v ktorom sa každý druhý z nás automaticky stáva zločincom alebo bezdomovcom. Aspoň takto to vnímajú hrdinovia našej inscenácie.

Predstavenie je určené pre divákov od 15 rokov. Súčasťou inscenácie je následná diskusia o jej hlavnej téme, vedená odborníkmi v oblasti duševného zdravia detí a mládeže.

Predstavenie vzniklo v priamej spolupráci s Fakultou architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity.
Hrá sa  v jej priestore - KOTOLŇA, na Námestí slobody 19, Bratislava.

Premiéra: 24. 2. 2022

predstavenie vhodné pre divákov od 15 rokov 
inscenácia obsahuje expresívne výrazy

Autorský tím

Autor Radu Macrinici
Preklad Jana Páleníková
Réžia, dramaturgia, kostýmy Svetozár Sprušanský
Scéna Karolína Bujdáková
Video dokrútky Jozef Antálek

Plagát

© 2018 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet

 

KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555