ELEKTRICKÝ ANJEL

ELEKTRICKÝ ANJEL

Mladá Nová scéna - Hrá sa v priestore KOTOLŇA, Fakulta architektúry a dizajnu STU, Námestie slobody 19, Bratislava.

Činohra
90 min.
Premiéra 24. február 2022
Premiéra 24. február 2022
Fakulta architektúry a dizajnu STU

Radu Macrinici

Trojica tínedžerov. Geo, Alex a Ada. Sú hluční, dotieraví, krutí a zle vychovaní. Bez rešpektu k akýmkoľvek hodnotám a autoritám. Sú skôr bezradní. Vo víre chaosu. Doslova intoxikovaní bezútešným rodinným prostredím a televíznymi stupiditami. Zistíte to podľa hudby, ktorú počúvajú, podľa jazyka, akým hovoria; podľa skutkov, ktoré konajú. Ale ruku na srdce... Nedostatok skutočných hodnôt charakterizuje nielen mladých ľudí, ale celú našu spoločnosť.

Traja mladí ľudia sa ocitli v hotelovej izbe, aby tam prežili šialenú žúrku. Doviedol ich k nej súčasný životný pocit. Charakterizuje ho bezbrehosť a neukotvenosť. Neexistencia morálnych či iných hodnôt dnešného sveta. Nenachádzajú v nich oporu a istotu. Nevedia, ako sa začleniť do novej skutočnosti. Ako sa vyslobodiť z jej nefunkčnosti. Po páde starého režimu (a to je už vyše tridsať rokov) sa v spoločnosti nedostavila prosperita a voľnosť, ale zmätok, v ktorom sa každý druhý z nás automaticky stáva zločincom alebo bezdomovcom. Aspoň takto to vnímajú hrdinovia našej inscenácie.

Predstavenie je určené pre divákov od 15 rokov. Súčasťou inscenácie je následná diskusia o jej hlavnej téme, vedená odborníkmi v oblasti duševného zdravia detí a mládeže.

Predstavenie vzniklo v priamej spolupráci s Fakultou architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity.
Hrá sa  v jej priestore - kreatívneho centra FAD, na Námestí slobody 19, Bratislava.

Premiéra: 24. 2. 2022

» predstavenie vhodné pre divákov od 15 rokov 
» inscenácia obsahuje expresívne výrazy

Autorský tím

Autor Radu Macrinici
Preklad Jana Páleníková
Réžia, dramaturgia, kostýmy Svetozár Sprušanský
Scéna Karolína Bujdáková
Video dokrútky Jozef Antálek

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555