ELEKTRICKÝ ANJEL

ELEKTRICKÝ ANJEL

Mladá Nová scéna - Hrá sa v priestore KOTOLŇA, Fakulta architektúry a dizajnu STU, Námestie slobody 19, Bratislava.

Činohra
90 min.
STU, Námestie Slobody 19

Trojica tínedžerov. Geo, Alex a Ada. Sú hluční, dotieraví, krutí a zle vychovaní. Bez rešpektu k akýmkoľvek hodnotám a autoritám. Súčasne sú však bezradní. Vo víre chaosu. Doslova intoxikovaní bezútešným rodinným prostredím a televíznymi stupiditami...

Ocitli sa v hotelovej izbe, aby tam spáchali samovraždu. Doviedol ich k nej súčasný životný pocit, ktorý charakterizuje bezbrehosť a neukotvenosť. Neexistencia morálnych či iných hodnôt dnešného sveta. Nenachádzajú v nich oporu a istotu. Nevedia, ako sa začleniť do novej skutočnosti. Po páde starého režimu (a to je už vyše tridsať rokov) sa v spoločnosti nedostavila prosperita a voľnosť, ale zmätok, v ktorom sa každý druhý z nás automaticky stáva zločincom alebo bezdomovcom. Aspoň takto to vnímajú hrdinovia našej inscenácie.

Ale ruku na srdce... Nedostatok skutočných hodnôt charakterizuje nielen mladých ľudí, ale celú našu spoločnosť. Rodičov, politické autority, médiá, právne a náboženské inštitúcie.

Hra je vtipná i krutá, ironická aj múdra. Nemoralizuje, nepoučuje. Má humor a nadhľad. S precíznymi charaktermi troch postáv, pútavým príbehom, s prekvapivým záverom a pointou, ktorú... neprezradíme.

Súčasťou inscenácie je následná diskusia o jej hlavnej téme, vedená odborníkmi v oblasti duševného zdravia detí a mládeže.
Predstavenie je určené pre divákov od 15 rokov.

Predstavenie vzniklo v priamej spolupráci s Fakultou architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity.
Hrá sa  v jej priestore - KOTOLŇA, na Námestí slobody 19, Bratislava.

Premiéra: 24. 2. 2022

Autor Radu Macrinici
Preklad Jana Páleníková
Réžia, dramaturgia, kostýmy Svetozár Sprušanský
Scéna Karolína Bujdáková
Video dokrútky Jozef Antálek
© 2018 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet

 

KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555