JOZEF BEDNÁRIK a jeho muzikálový svet

JOZEF BEDNÁRIK a jeho muzikálový svet

Galakoncert plný najkrajších skladieb z muzikálov, ktoré Jozef Bednárik režíroval v DNS.

Koncert
90 min.
Premiéra 12. marec 2023
Premiéra 12. marec 2023
Veľká sála

Galakoncert je poctou veľkému divadelnému mágovi Jozefovi Bednárikovi, režisérovi viacerých mimoriadne úspešných muzikálov, uvedených v našom divadle, ktorý vznikol pri príležitosti jeho nedožitých 75. narodenín.

V premiére sme koncert uviedli 26. a 27. augusta 2022 na nádvorí Bratislavského hradu.

Galakoncert Jozef Bednárik a jeho muzikálový svet  je zostavený z najväčších hitov jeho novoscénických muzikálov:
Evanjelium o Márii, Grand Hotel, Pokrvní bratia, Jozef a jeho zázračný farebný plášť, Klietka bláznov, Donaha!, Fidlikant na streche a odznejú na ňom aj skladby z fenomenálneho muzikálu Dracula.

Vďaka použitiu množstva archívnych záberov z pôvodných muzikálových inscenácií, ako aj urývkov z rozhovorov s Jozefom Bednárikom v rôznych televíznych reláciách, je koncert vtipným i dojímavým spomínaním na tohto velikána slovenského divadelníctva.
Na veľkolepom koncerte vystúpi ako hosť Katarína Hasprová, predstavia sa všetci sólisti  a tanečný súbor divadla v sprievode 20-členného orchestra pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného.

Réžijne i dramaturgicky koncert pripravil Peter Oravec, ktorý sa svojou réžijnou  tvorbou hrdo hlási k odkazu Jozefa Bednárika:

"Jozef Bednárik, ujo Beďo, bol pre mňa najdôležitejšou osobou môjho divadelného života. Ako syn inšpicentky v DAB Nitra som od detstva pri ňom sedával počas skúšok, neskôr som hral vo viacerých jeho divadelných i filmových inscenáciách. Keď som ako 13-ročný uvidel verejnú generálku Pokrvných bratov na Novej scéne, nakazil ma muzikálovým vírusom. Ešte za svojho života ma označoval za svojho žiaka. Preto ma ponuka generálnej riaditeľky DNS  Ingrid Fašiangovej pripraviť a režírovať takýto koncert veľmi potešila a som nesmierne rád, že aspoň takýmto spôsobom na chvíľu bratislavským divákom oživíme tohto mága slovenského divadla, prinesieme creme de la creme jeho úžasných muzikálových opusov z Divadla Nová scéna a vzdáme hold tomuto veľkému umelcovi."

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že počas koncertu sa bude zhotovovať kamerový záznam, na ktorom budú použité aj zábery do hľadiska.

Obsadenie

muzikál Evanjelium o Márii

Mária (ária v Betleheme) - Mária:
Láska - Ježiš, Ján:
Choď synu môj - Mária:

muzikál Grand Hotel

Veľká prehliadka – Dr. Otternschlag:
V Grand Hoteli - Z temných nemocníc – Otto Kringelein:
Bonjour, Amour – Jelizavetta:
Hollywood - Lienka:

muzikál Pokrvní bratia

Moje dieťa – duet matiek – Johnstonová:
Topánky na stole – Rozprávač:
Je to iba klam - Johnstonová, Rozprávač:

muzikál Jozef a jeho zázračný farebný plášť

Faraónov príbeh – Narátorka:
Pieseň faraóna – Faraón:
Dajte ma do cely – Jozef:

muzikál Klietka bláznov

Pieseň z pláže – Georges:
Som to, čo som - Zaza:

muzikál Fidlikant na streche

Nech tak groše raz mám – Tovje:
Či ma ľúbiš? – Tovje, Golda:

muzikál Donaha

Môj muž je báječný – Vicki:
Tu ma máš - Ethan, Dave, Harold, Malcolm, Horse, Jerry:

muzikál Dracula

Jsi můj pán! – Lorraine:

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555