MAČKY

MAČKY

Svetový muzikál s hudbou fenomenálneho Andrew Lloyd Webbera

Muzikál
150 min.
Premiéra 29. apríl 2016
Premiéra 29. apríl 2016
Veľká sála

Svetový muzikálový hit so strhujúcou choreografiou a hitom Memory

Nadčasová hudba fenomenálneho Andrew Lloyd Webbera (autor muzikálov Fantóm Opery, Evita či Jesus Christ Superstar), spektakulárna výprava, strhujúca choreografia a samozrejme nezabudnuteľný piesňový hit Memory.

Je polnoc... mesiac tajomne žiari... V starom, zatvorenom obchodnom dome kdesi na predmestí Londýna sa stretávajú mačky... A nie hocijaké mačky. Mačky, ktoré majú najmenej tri mená, veľmi vznešené a mystické. Mačky, ktoré majú štýl a šmrnc, skrátka Mačky s veľkým M. Obchodný dom sa stal ich tajným domovom, kde každý rok za jasnej noci usporadúvajú tajný a veľkolepý mačací bál. Vedie ich mladý kocúr Mudrlant. Všetky túžobne čakajú na príchod svojho mačacieho proroka Staroslava Vznešeného, ktorý v túto magickú noc dostáva moc, aby jednu z nich za zásluhy a správne prežitý život znovu zrodil v mačacom raji. Preto sa každá mačka snaží povedať svoj príbeh a presvedčiť proroka, že práve ona je tou vyvolenou. Stretávame sa tu s Ťapkou - mačkou domácou, ktorá učí stepovať myši, namysleným a večne nespokojným kocúrom Ram-Tam Tágerom, ktorému podľahne každá mačka nežnejšieho pohlavia, Ctihohodným Brumom, ktorý navštevuje len nóbl londýnske reštaurácie. Mačacie nebo chcú získať aj pojašení mačací zlodeji a akrobati - Mangodžery a Rumbalíza, divadelný kocúr Múz, železničný kocúr Skimbal, či stará, prašivá mačka Grizabella, ktorú tento mačací klan odvrhol pre jej temnú minulosť.

Ktorá mačka sa nakoniec dostane do vysnívaného mačacieho raja? Dozviete sa na predstavení.

Slovenská premiéra 29. a 30. apríla 2016

Obsadenie

Autorský tím

Libreto, dialógyThomas Stearns Eliot
Prebásnenie textov piesníMichael Prostějovský, Ján Štrasser
HudbaAndrew Lloyd Webber
RéžiaGabriela Petráková
DramaturgiaPeter Oravec
ScénaOndřej Zicha
Hudobné naštudovanie, DirigentĽubomír Dolný
KostýmyĽudmila Várossová
ChoreografiaLadislav Cmorej
ZbormajsterIveta Weis Viskupová
KorepetícieĽubomír Dolný, Iveta Weis Viskupová
Svetelný dizajnJozef Celder
Asistent réžieMarcel Mondočko
Pohybová spoluprácaZuzana Hladká
Asistent choreografieSimona Machovičová
ProdukciaHana Zimmermannová
Fotograf predstaveniaCtibor Bachratý
InšpíciaDagmar Gucmanová, Marcel Mondočko
Text sledujeDarina Sečanská

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555