PUNK ROCK

PUNK ROCK

Projekt Mladá Nová scéna

Činohra
100 min.
Premiéra 13. september 2017
Premiéra 13. september 2017
Veľká sála

DIVADLO, KTORÉ ŤA DOSTANE!

Punk Rock je hra známeho britského autora školskej drámy Simona Stephensa, ktorú s úspechom uvádzajú divadlá na celom svete a ktorá veľmi prirodzeným a mladému divákovi blízkym jazykom hovorí o tolerancii a násilí.

Hra PUNK ROCK skúma problémy a svet skupiny dnešných tínedžerov, ktorí sa pripravujú na maturitu a plánujú štúdium na vysokej škole. Žijú svoje každodenné životy. Sú šťastní aj otrávení zo života, zo školy, z rodičov... Zamýšľajú sa nad svojou budúcnosťou. Jednoducho: prežívajú vlastnú krízu identity. Keď do školy nastúpi nová spolužiačka, prudko sa zmenia ich dovtedajšie vzťahy a staré priateľstvá sú vystavené skúške. Hormóny sa búria, dohľad dospelých je minimálny, napätie v skupine rastie. Všetci sa odrazu ocitnú zoči-voči nebezpečenstvu, ktoré ich môže všetkých nadobro poznačiť, ba dokonca zničiť.

Ide o pilotnú inscenáciu dlhodobého projektu MLADÁ NOVÁ SCÉNA, v ktorom sa chce DNS sústrediť na uvádzanie titulov, ktoré budú výsostne oslovovať mladého a detského diváka. Zobrazením jeho tém, svetov a problémov. Jeho súčasným jazykom a inscenačnými prostriedkami. S presahom k ďalším edukatívnym aktivitám a pôsobením na školách. V spolupráci s odborníkmi a psychológmi danej problematiky.

Inscenácia je vhodná pre divákov od 15 rokov.

Ďalšie informácie a zaujímavosti k inscenácii sa dozviete na stránke www.punkrock.sk


Predstavenie vzniklo v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch a Ministerstvom školstva SR.

Prioritne sa bude uvádzať pre stredné školy v dopoludňajších hodinách, keďže je určené mladým ľuďom od 15 rokov, dĺžka predstavenia je 100 minút bez prestávky, plus následná beseda mladých divákov so psychológom v dĺžke cca 30 minút, ktorá je súčasťou inscenácie a sústredí sa na tému násilia a hľadania identity mladých ľudí. (celkovú dĺžku besedy  ovplyvňuje záujem divákov)

Viac informácií pre pedagógovPremiéra 13. septembra 2017

» predstavenie vhodné pre divákov od 15 rokov
»
inscenácia obsahuje expresívne výrazy
»
v predstavení sa používajú efektové svetlá
» v inscenácii je hlasná streľba

Obsadenie

WILLIAM Carlisle
CHADWICK Meade
CISSY Franksová
NICHOLAS Chatman
TANYA Gleasonová
BENNET Francis
Dr. Richard HARVEY
LUCY Francisová

Autorský tím

preklad: Alexandra Ruppeldtová
dramaturgia: Adam Gold
hudba a texty piesní: kolektív hercov inscenácie
kostýmy: Dorota Cigánková
scéna: Diana Strauszová
úprava a réžia: Svetozár Sprušanský
fotograf predstavenia: Dalibor Krupka

 
 

Videozáznam

Informácie k záznamu

Informácie k záznamu

Záznam predstavenia bol natočený 25. 11. 2017, počas bežného predstavenia s divákmi, nevznikal prioritne s cieľom verejného šírenia.

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555