TISÍCDEVÄŤSTO

TISÍCDEVÄŤSTO

komorná hra o legendárnom pianistovi

Činohra
100 min.
Premiéra 10. máj 2022
Premiéra 10. máj 2022
Štúdio Olympia

Alessandro Baricco

„My sme hrali hudbu. S ním to bolo inak. On hral... Tie veci neexistovali predtým, ako ich zahral on, chápete? Neboli nikde. A keď vstal od klavíra, už zase neboli.“

Tisícdeväťsto. To nie je číslo. Je to meno – meno legendárneho pianistu, ktorého poznali všetci pasažieri parníka Virginian a nielen oni. Loď bola jeho domovom, nikdy ju neopustil, no vo svojej fantázii navštívil mnohé miesta, ochutnal stovky jedál, dokázal cítiť tisíce vôní. K šťastiu nepotreboval nič, len klavír a príbehy cestujúcich.
Tak o legendárnom pianistovi hovorí rozprávač v hre známeho talianskeho autora Alessandra Baricca. Baricco stvoril fascinujúceho hrdinu, geniálneho samouka, trochu zvláštneho chlapíka, ktorý z pohľadu sveta “tam vonku” neexistoval, a predsa o ňom a jeho hudbe toľkí počuli. A hoci celý život strávil zavretý v obmedzenom priestore lode, bol slobodnejší než mnohí z nás...

O živote Tisícdeväťsto sa dozvedáme ústami jediného herca, ale akoby sme sa spolu s ním ocitli na zaľudnenej palube Virginianu, kde každý večer kapela hrá jazz, občas niekto dostane morskú chorobu a kdesi vo vzdialenom svete sa odohrávajú dejiny. Tisícdeväťsto je príbeh o priateľstve, o zmysle bytia, o obyčajných veciach a o výnimočnosti.

Inscenácia je prvým projektom novej dramaturgickej línie „Off Nová scéna“ v Štúdiu Olympia, v ktorej otvárame dvere odvážnejším divadelným žánrom a chceme predstaviť nové talenty. Spoznáte vďaka nej mladého, no už renomovaného režiséra Matúša Bachynca a tiež mimoriadne talentovaného mladého herca Jána Cibulu.

Nasadnite spolu s nami na parník Virginian a nechajte sa unášať strhujúcou hudbou i nezabudnuteľným príbehom mimoriadneho človeka. Láskavý, vtipný a nesmierne autentický herecký i hudobný koncert mladého herca Jána Cibulu, Vás nenechá chladnými. V kombinácii so skvelým textom od Alessandra Baricca tvoria dokonalú kombináciu na príjemný večer s hlbokým umeleckým zážitkom.

Premiéra: 10. mája 2022, Štúdio Olympia

» predstavenie vhodné pre divákov od 15 rokov 
» počas predstavenia sa na javisku fajčí   

Obsadenie

Tisícdeväťsto

Autorský tím

PrekladBarbora Vallová
HudbaJán Cibula
RéžiaMatúš Bachynec
DramaturgiaMartina Mašlárová
Scéna, Výtvarný návrh plagátuBarbora Šajgalíková
KostýmyJán Husár
Fotograf vizuáluRóbert Tappert
Fotograf predstaveniaPeter Konečný

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555