William Shakespeare a Isaac Newton

William Shakespeare a Isaac Newton

Pozývame Vás na čašu prossecca s Vladom Grežom a jeho hosťami z príbehu z Londýna v 17.storočí. Navštívia nás William Shakespeare aj Isaac Newton.

dramatické pásmo
50 min.
Štúdio Olympia
Štúdio Olympia

Vladimír Grežo

Pozývame Vás na čašu prossecca s Vladom Grežom a jeho hosťami  z príbehu z Londýna v 17.storočí. Navštívia nás William Shakespeare aj Isaac Newton. 

Pripravili sme pre vás dramatické pásmo, venované téme pandémie v Londýne 17. storočia. Pocity ľudí, obyvateľov Londýna v 17. storočí boli podobné tým našim dnes, keď na svet udrela pandémia koronavírusu. 

Hlavnými postavami sú William Shakespeare a Isaac Newton, géniovia, s ktorých objavmi a umením, žijeme do dnes. Obaja muži sa však ocitli počas londýnskych epidémií moru v 17. storočí v izolácii a domácom uzavretí. V uliciach Londýna a Cambridge, kde žili, v okolí ich domov vládla všadeprítomná morová smrť. Čas nebol vhodný na tvorbu, neukazoval východisko, ani jej zmysel. Každý stál pred rozhodnutím, ako tento šok spracovať. Dobu ovplyvniť ani zmeniť nemohli – možno len jej budúcnosť. Obaja sa rozhodli rovnako, nevzdali sa. Vďaka ich voľbe tvoriť a pracovať aj v izolácii a ťažobe doby vznikli najväčšie diela umenia a vedy. Shakespearova výnimočná dráma Kráľ Lear a Newtonove Zákony gravitácie. Pozývame vás na stretnutie s ich príbehom a geniálnymi objavmi v čase uzavretia a samoty pandémie moru v Londýne pred 4 storočiami.

Termíny predstavenia

Vyberte si dátum

25.10.2022 | 19:30KÚPIŤ

Obsadenie

Milo Kráľ
Juraj Hrčka
Vladimír Grežo
Renáta Rundová
Róbert Mankovecký

Autorský tím

Autor Vladimír Grežo
hudba Róbert Mankovecký

Foto a video

© 2018 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet

 

KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555