Divadlo

DIVADLO NOVÁ SCÉNA – NAJLEPŠIE MUZIKÁLOVÉ DIVADLO


Divadlo Nová scéna je už skoro 75 rokov súčasťou profesionálneho divadelného umenia na Slovensku, je divadlom širokého záberu a má silné divácke zázemie. V programovej štruktúre sa snúbi tradícia so snahou priniesť divákom svieži a výsostne aktuálny pohľad na svet okolo nás.

Za desaťročia svojej existencie uviedlo stovky úspešných inscenácií operiet, muzikálov, činohier i detských predstavení, ktoré videli desaťtisíce divákov. Na jeho doskách stáli veľké hviezdy slovenského hudobného divadla. Dirigentskú paličku držali v rukách vynikajúci dirigenti. Legendárni režiséri, renomovaní scénickí a kostýmoví výtvarníci, ako aj choreografi zanechali po sebe nezabudnuteľné tituly, ktoré už mnohokrát ocenili aj diváci v zahraničí.

V súčasnosti Divadlo Nová scéna vytvára podmienky pre vznik a realizáciu pôvodných slovenských muzikálov. S úspechom však uvádza i svetoznáme muzikálové skvosty. Po dlhom čase vrátilo divákovi na scénu operetu. Oslovuje mladého diváka v rámci línie Mladá Nová scéna, najmenší divák si zas zamiluje hudobné rozprávky, ale aj rodinné muzikály.

Divadlo Nová scéna spolupracuje s množstvom špičkových domácich aj zahraničných súčasných tvorcov.

Prevažne mladý dynamický herecký tím spolu s bardmi nášho divadla vysoko profesionálne zvládajú náročné muzikálové, ale i činoherné party. Skvelé herecké, spevácke i tanečné výkony sú vizuálne podporené efektnými scénami a kostýmami. Návrat k živému orchestru pridáva predstaveniam neopakovateľný, autentický zážitok.

Obliekame emócie do postáv, melódií, tanca a príbehov, ktoré sa oplatí vidieť. Okrem dobrej nálady či príjemného oddychu podnecujeme aj k zamysleniam. To všetko vďaka nášmu skvelému tímu spolupracovníkov, zriaďovateľovi MK SR, našim partnerom, podporovateľom, priateľom divadla, ale predovšetkým divákom, ktorí k nám prichádzajú a radi sa k nám vracajú.

Ingrid Fašiangová
generálna riaditeľka divadla

 

DIVADLO NOVÁ SCÉNA – RAZ VIDIEŤ NESTAČÍ…