Jubilantka Katarína Čillíková

jubileum

Významné okrúhle jubileum  oslavuje 30. júna 2021 dlhoročná členka umeleckého súboru Divadla Nová scéna pani Katarína Čillíková.
 
V mene všetkých súčasných aj bývalých kolegov gratulujú generálna riaditeľka Ingrid Fašiangová a umelecký riaditeľ Karol Čálik:

"Milá naša Katka, nie každý herec má to šťastie, že môže svoje mimoriadne vzácne životné jubileum osláviť priamo na javisku. Ty dnes to šťastie máš, pretože si to zaslúžiš. Celý svoj umelecký život, i po boku svojho manžela Igora, si s veľkou pokorou a úctou vložila do služby Tálie na doskách Novej scény, ako i na doskách, ktoré znamenajú svet po celej Európe.
Tento vzácny dar, talent a lásku k divadlu, ktorý si dostala do vienka po svojich rodičoch – vzácnych divadelníkoch, nech Ťa sprevádza v plnom zdraví i v ďalších rokoch života. "

Katarína Čillíková  pôsobí v Divadle Nová scéna od roku 1970, spočiatku vystupovala ako členka speváckeho zboru s povinnosťou sóla.
Zo sólových postáv spomeňme: Priateľku Márie vo West Side Story, Cossimu v Husároch, Rifku vo Fidlikantovi na streche, Ilonu v Báthory, Mata Hari a mnohé iné.
V posledných rokoch ste ju na javisku DNS mohli vidieť napr. v rozprávke Čarodejník z krajiny Oz (Teta Ema), v komédii Sluha dvoch šéfov, v dráme EQUUS (sestrička), v muzikáloch František z Assisi (1. žena), Cigáni idú do neba (company), Madame de Pompadour (dvorská klebetnica).
V súčasnosti účinkuje v muzikáli Mamma Mia! (Aikateriné), predstavení Rozum a cit (Emma) a uvidíte ju v pripravovanom muzikáli Jánošík v postavách Holeny, ženy a bosorky.