Jún v znamení koncertov sólistov Vladislava Plevčíka, Patrika Vyskočila a tanečného súboru DNS

Tlačová správa, Bratislava 31. 5. 2021

Počas júna budú mať diváci  jedinečnú príležitosť bližšie spoznať sólistov aj Tanečný súbor Divadla Nová scéna.  Divadlo ponúkne divákom tri koncerty zo série Malá nočná hudba, na ktorých svoje najobľúbenejšie muzikálové aj popové skladby zaspievajú Vladislav Plevčík, Patrik Vyskočil a ich hostia. Vo svojom špeciálnom ucelenom programe sa prvýkrát predstaví Tanečný súbor divadla.
Všetky tri koncerty bude sprevádzať kapela divadla pod vedením Ľubomíra Dolného, moderátori Patrik Vyskočil a Dávid Hartl budú účinkujúcim klásť nielen netradičné otázky ale aj úlohy a diváci sa budú môcť zapojiť aj do súťaže o vstupenky.

V poradí prvým bude vo štvrtok 3. júna o 19.00 hod. profilový koncert sólistu divadla Vladislava Plevčíka, ktorý sa teší na spoluprácu s kapelou aj so svojimi hosťami, ktorých si váži a rád s nimi tvorí na javisku:
„Na mojom profilovom koncerte odznejú skladby, ktoré ma sprevádzajú životom a súčasne istým spôsobom mapujú aj vývoj hudby. Čiže to budú skladby nielen blízke mne, ale aj ľuďom na celom svete.  A preto to budú piesne autorov ako  The Beatles, Harry Stales, Radiohead, Elton John a zo slovenských Meky Žbirka. Práve jeho kultovú skladbu V slepých uličkách si zaspievame s mojou hlavnou hostkou Petrou Dubayovou. Odznejú aj skladby z muzikálov Bedári a Pomáda a aj moje vlastné, autorské skladby.“

Patrik Vyskočil
, ktorý patrí k pilierom umeleckého súboru a má za sebou réžiu muzikálu Cyrano z predmestia, Vianočných koncertov a  aj všetkých koncertov série Malá nočná hudba, pripravuje svoj program na 15. júna o 19.00 hod,. ktorý bude zložený z troch častí:

„Budú to moje hudobné inšpirácie z mladosti - Freddie Mercury, Phil Collins, Joe Cocker, Elton John. Potom inšpirácia ľuďmi, s ktorými pracujem a tvorím - teším sa na  duetá s Jankom Slezákom, Mirkou Partlovou, Dáriusom Kočim, Monikou Drgáňovou a ďalšími. A chýbať nebudú divadelné inšpirácie - piesne z muzikálov, v ktorých účinkujem, účinkoval som alebo by som chcel v budúcnosti účinkovať.

Ak doteraz Patrik Vyskočil ako moderátor kládol účinkujúcim na koncertoch rôzne prekvapivé otázky, tentokrát bude na ich mieste. Diváci sa môžu tešiť na súťaž o vstupenky, vtipné momenty a nepredvídateľné situácie.

Záver sezóny a posledný zo série komorných koncertov Malá nočná hudba bude 20. júna o 18.00 hod. patriť Tanečnému súboru Divadla Nová scéna, ktorý tvorí desať skvelých a skúsených tanečníkov. Diváci uvidia nielen ukážky choreografií z muzikálov, ktoré sú v repertoári divadla ako Mamma Mia!, Cyrano z predmestia a IAGO, ale tanečníci ich  vtiahnu aj do vlastnej tvorby, ktorá je originálna a žánrovo pestrá. Javisko sa vďaka tomu roztancuje v atmosfére rytmiky, folklóru, swingu či modernej hudby a to všetko v sprievode sólistov divadla a sprievodnej kapely, ktorú doplní huslista Andrej Záhorec.

Účinkujú:

Sólisti:  P.Vyskočil, D.Hartl, V.Plevčík, P.Dubayová a.h., J.Slezák a.h., M.Gális   Partlová,  D.Koči, M.Drgáňová, L.Pišta, L.Machciníková, M.Candrák, M.Trokanová a.h.

Tanečný súbor:  I. Antolová, Z. Krausová, Z.Náprstková, M. Nitranová, A.  Pinková, J. Antálek, J. Blaháč,  M. Mikulášek, P.  Ščasnovič, L. Vargic

Kapela: Ľ. Dolný, P.Zajaček, J.Lau, M.Ferko, M.Kapusník , A.Záhorec a.h.