Roman Müller

So spevom začínal ako 6. ročný v Detskom speváckom zbore Slovenského rozhlasu, neskôr pôsobil v Bratislavskom Chlapčenskom zbore. Popri štúdiu na Súkromnom Slovanskom Gymnáziu sa začal venovať sólovému spevu a muzikálovému herectvu. Po absolvovaní gymnázia študoval na Štátnom Konzervatóriu v Bratislave operný spev. Neskôr úspešne absolvoval na Cirkevnom Konzervatóriu v Bratislave herectvo i pomaturitné štúdium - absolutórium.

V divadle debutoval v roku 2006 na doskách Novej scény v muzikáli Neberte nám princeznú (Mirova company), nasledovali Traja Mušketieri (Aramis,Portos), Fontána pre Zuzanu (manager, Viktor), Mlyny - muzikál pre obec Jaslovské Bohunice (hl.postava Števko), West Side Story (triskáči-Diesel), František z Assisi (viacrola, čierny rytier), Báthoryčka (mešťan), Ôsmy svetadiel (Roman), Mozart ( arcibiskup Colloredo), Cigáni idú do neba (Talimon, Schwob), Rómeo a Júlia (mních Vavrinec), Fame (profesor herectva), Na skle maľované (žandár), opera Brundibár (Brundibár), Jesus Christ Superstar (Anáš, apoštol), Rasputin (patriarcha, company) Cyrano z predmestia (Igor). Zahral si aj v slovenskom filme Sýkorka, či epizódne postavy v rôznych televíznych seriáloch.

Od roku 2006 pôsobí aj ako pedagóg na rôznych umeleckých školách, od roku 2009 ako pedagóg sólového spevu a Literárno-dramatického odboru na Základnej Umeleckej škole v Bernolákove.

Postavy v predstaveniach

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Talimon, Policajt, Schwob, Propertium
1. Muž, 1. Križiak, 2. Kardinál
Patriarcha + company
Mních Vavrinec