CHARLEYHO TETA

CHARLEYHO TETA

Jemne frivolná komédia plná prekvapivých situácií a nečakaných zvratov

Činohra
145 min.
Premiéra 06. september 2011
Premiéra 06. september 2011
Veľká sála

Záznam predstavenia bol natočený počas bežného predstavenia s divákmi  9. 3. 2014, nevznikal s cieľom verejného šírenia.  Týmto sa ospravedlňujeme za mierne zníženú kvalitu.


Thomas Brandon

Thomasova najslávnejšia hra s obľúbenou zápletkou zámeny osôb a preoblečenia muža za ženu vznikla vlastne na objednávku pre jeho kolegu, vynikajúceho herca viktoriánskej doby Penleyho. Keď sa Penley prvýkrát objavil na javisku preoblečený do ženských šiat, šokovaní diváci spočiatku reagovali salvami smiechu. A tento jav sa opakuje dodnes! S pravidelnou presnosťou počas celej dlhej a úspešnej histórie vyše storočného uvádzania tejto komédie všade po svete.

V našom uvedení sa v postave Charleyho tety predstaví Ľubomír Kostelný.

A aká zápletka na diváka čaká?
Oxford, starobylý univerzitný internát. Koniec 19. storočia. Mladícky hanbliví študenti, spolužiaci Charley a Jack majú v úmysle požiadať o ruku svoje vyvolené. Dobová etiketa si však vyžaduje odporúčanie a prítomnosť dôveryhodnej osoby. Zhodou okolností má Charleyho navštíviť jeho (doposiaľ pre neho neznáma) bohatá tetuška z Brazílie. Lenže teta nie a nie doraziť a slečny sú už na ceste. A tak sa študenti rozhodnú vziať osud do vlastných rúk. Zosnujú bláznivý plán. Presvedčia spolužiaka Babsa, aby Charleyho tetu, „núdzovo" a iba nakrátko, zahral v preoblečení on. Situáciu však skomplikuje príchod skutočnej Charleyho tety a Babsovej milej Elly. Kolotoč nedorozumení sa roztáča...

Rozmarná komédia - jedna z najlepšie napísaných komédií v histórii divadla vôbec. O dvoch oxfordských študentoch, ich bláznivom pláne, kamarátovi Babsovi a jeho preoblečení za Charleyho tetu. O zlomyseľných náhodách, vtipných stretnutiach a záverečnom happyende.

Množstvo prekvapivých situácií a nádherný humor, vychádzajúci z najlepších tradícií anglického humoru a nostalgie. Spoľahlivá záruka kvalitnej a inteligentnej diváckej zábavy.

dĺžka predstavenia: 165 min s prestávkou

Premiéra: 6. 9. 2011

Obsadenie

Jack Chesney
Charley Wykeham
Lord Fancourt Babberley zvaný Babbs
Kitty Verdunová
Amy Spettiguová
Sir Francis Chesney
Stephen Spettigue
Donna Lucia D´Alvadorez

Autorský tím

Réžia a preklad Ľubomír Vajdička
Dramaturg Svetozár Sprušanský
Kostýmy Milan Čorba
Scéna Juraj Fábry
Hudba Peter Mankovecký
Hudobné naštudovanie a korepetície Ľubomír Dolný a Iveta Weis Viskupová
Asistent réžie Ján Gallovič
Pohybová spolupráca Silvia Beláková
Inšpicia Marcel Mondočko
Text sleduje Darina Sečanská

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555