Lukáš Vargic

Lukáš Vargic sa narodil 21. mája 1990 v Bratislave.

Vysokoškolské štúdium absolvoval v odbore pozemné stavby a architektúra na stavebnej fakulte Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave, no už od útleho detstva sa venoval tancu. Začínal v detskom folkórnom súbore Klnka, odkiaľ po 12tich rokoch smerovala jeho tanečná kariéra do Umeleckého súboru Lúčnica. Počas pôsobenia v Lúčnici sa postupne angažoval v rôznych menších tančných skupinách (Sfinx, Credance, Pressburger Klezmer Band) a okúsil aj chuť muzikálového sveta jeho prvotinou Tisícročná Včela (company) na doskách Divadla Andreja Bagara v Nitre.
Svoje skúsenosti obohacoval aj spoluprácou so súkromnými agentúrami ako Red Cat Cabaret (show Made in Slovakia), JAN production (Na skle maľované), účinkoval spolu s Cigánskymi Diablami v projekte Prekliate (company) až napokon prišli najväčšie inscenácie KUBO(company) West Side Story (Pepe) pod agentúrou Mystik.

Popri tanečnej kariére sa naďalej venuje svojmu vyštudovanému remeslu ako aktívny architekt a rozširuje si vzdelanie doktorandským štúdiom na svojej alma mater, čo zahŕňa okrem vedeckých aktivít aj pedagogickú činnosť.

Odjakživa ho bavilo výtvarné ale aj hudobné umenie, čo zúročoval štúdiom a hrou na viacerých dychových nástrojov, venoval sa aj športu (futbal, plávanie) a momentálne aktívne relaxuje na ľade ako rekreačný hráč hokeja. 

Postavy v predstaveniach

Tanečno-spevácka company
Tanečníci a hostia, Rus
Zbojníci
Company muži
Brúsič nožov, Company muži
Tanečná company

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Company muži
Muhannid, Company muži
Tanečný súbor
Company muži