TURANDOT

TURANDOT

Príbeh o láske a krutosti v originálnom muzikálovom spracovaní

Muzikál
130 min. s prestávkou
Premiéra 06. marec 2020
Premiéra 06. marec 2020
Veľká sála

Jang Soyeong – Lee Haeje

Kto by nepoznal slávny príbeh o Turandot?

Pôvodne perzská legenda, neskôr čínska hra vytvorená na motívy rozprávok z Tisíc a jednej noci talianskym dramatikom Carlom Gozzim. A o dve storočia neskôr geniálne spracovaná do nesmrteľnej opery Giacoma Pucciniho s rovnomenným názvom.

Kedysi dávno, keď more bolo všetkým na svete. Princezná Turandot žila v podmorskom kráľovstve Okakeomare. Turandot sa otočí chrbtom k všetkým mužom na svete, aby sa pomstila za smrť svojej matky princeznej Loring. Rozhodne sa nikdy a nikomu nedať svoje srdce, a užíva si krutú hru o vlastný život všetkých mužov, ktorí sa jej dvoria ...

Na doskách Divadla Nová scéna môžete vidieť úplne novú Turandot. Modernú MUZIKÁLOVÚ TURANDOT! Atraktívna je krajinou svojho pôvodu, znovuzrodená v dielni kórejských hitmakerov. Turandot plná nádhernej, melodicky príťažlivej hudby.

Na našom javisku opäť ožije pútavý a dojímavý príbeh o láske, kráse a krutosti. Príbeh o smrti a utrpení, ale aj o nádeji a vykúpení. Dej je zasadený do atraktívneho sveta nadpozemských síl a živlov. Prostredia, v ktorom hrdinami lomcujú veľké city, vášne a rozhodnutia, prísľuby a odmietania. Rázne činy i nevypovedané túžby. Nenaplnená aj utajovaná láska. Divákov vtiahneme do romantického príbehu lásky Calafa a princeznej Turandot. Do príbehu, v ktorom princezná  nemilosrdne odmieta lásku a necháva stínať hlavy všetkým svojim pytačom, ak neuhádnu tri hádanky. Princ Calaf však  všetky hádanky uhádne a premôže jej nenávisť skutočnou láskou. Napriek tomu v nás stále znie otázka: Čo sa skrývalo za krutosťou, neprístupnou maskou a chladnou tyraniou Turandot? Aké tiene minulosti a tajomstvá rodov ovplyvňujú našu prítomnosť?

Muzikál Turandot, v sprievode 11-členného živého orchestra, je explóziou pôsobivej hudby, emócií, stretov a zmierení.

európska premiéra: 6. a 7. marca 2020

»  predstavenie vhodné pre divákov od 15 rokov 
»  v predstavení sa používa stroboskop

Obsadenie

Autorský tím

Libreto Lee Haeje
Hudba Jang Soyeong
Preklad Lujza Puchalová
Dramaturgia Svetozár Sprušanský
Prebásnenie Vladimír Puchala
Dirigent Ľubomír Dolný
Hudobné naštudovanie a korepetície Ľubomír Dolný a Iveta Weis Viskupová
Zbormajster Iveta Weis Viskupová
Choreografia Krisztián Gergye
Scéna Eszter Kálmán
Kostýmy Martin Kotúček
Réžia Róbert ALFÖLDI
Asistent réžie Marcel Mondočko
Produkcia Hana Zimmermannová
Inšpícia Dagmar Gucmanová a Marcel Mondočko 
Text sleduje Darina Sečanská
   

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555