TURANDOT

TURANDOT

Príbeh o láske a krutosti v originálnom muzikálovom spracovaní

Muzikál
130 min. s prestávkou
Premiéra 06. marec 2020
Premiéra 06. marec 2020
Veľká sála

Jang Soyeong – Lee Haeje

Kto by nepoznal slávny príbeh o Turandot?

Pôvodne perzská legenda, neskôr čínska hra vytvorená na motívy rozprávok z Tisíc a jednej noci talianskym dramatikom Carlom Gozzim. A o dve storočia neskôr geniálne spracovaná do nesmrteľnej opery Giacoma Pucciniho s rovnomenným názvom.

Kedysi dávno, keď more bolo všetkým na svete. Princezná Turandot žila v podmorskom kráľovstve Okakeomare. Turandot sa otočí chrbtom k všetkým mužom na svete, aby sa pomstila za smrť svojej matky princeznej Loring. Rozhodne sa nikdy a nikomu nedať svoje srdce, a užíva si krutú hru o vlastný život všetkých mužov, ktorí sa jej dvoria ...

Na doskách Divadla Nová scéna môžete vidieť úplne novú Turandot. Modernú MUZIKÁLOVÚ TURANDOT! Atraktívna je krajinou svojho pôvodu, znovuzrodená v dielni kórejských hitmakerov. Turandot plná nádhernej, melodicky príťažlivej hudby.

Na našom javisku opäť ožije pútavý a dojímavý príbeh o láske, kráse a krutosti. Príbeh o smrti a utrpení, ale aj o nádeji a vykúpení. Dej je zasadený do atraktívneho sveta nadpozemských síl a živlov. Prostredia, v ktorom hrdinami lomcujú veľké city, vášne a rozhodnutia, prísľuby a odmietania. Rázne činy i nevypovedané túžby. Nenaplnená aj utajovaná láska. Divákov vtiahneme do romantického príbehu lásky Calafa a princeznej Turandot. Do príbehu, v ktorom princezná  nemilosrdne odmieta lásku a necháva stínať hlavy všetkým svojim pytačom, ak neuhádnu tri hádanky. Princ Calaf však  všetky hádanky uhádne a premôže jej nenávisť skutočnou láskou. Napriek tomu v nás stále znie otázka: Čo sa skrývalo za krutosťou, neprístupnou maskou a chladnou tyraniou Turandot? Aké tiene minulosti a tajomstvá rodov ovplyvňujú našu prítomnosť?

Muzikál Turandot, v sprievode 11-členného živého orchestra, je explóziou pôsobivej hudby, emócií, stretov a zmierení.

európska premiéra: 6. a 7. marca 2020

»  predstavenie vhodné pre divákov od 15 rokov 
»  v predstavení sa používa stroboskop

Obsadenie

Autorský tím

Preklad, Texty piesníPuchala Vladimír
RéžiaVia Theatro Kft.
ScénaTRITON FILM Kft.
KostýmyMartin Kotúček
ChoreografiaGK Társulalat Kft.
Asistent réžieMondočko Marcel
Pomocný asistent réžieÁrva David
Fotograf predstaveniaCtibor Bachratý
Preklad textov Sj-MjAranka Gyepes

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555