POKRVNÍ BRATIA

POKRVNÍ BRATIA

Kultový anglický muzikál Willyho Russella Pokrvní bratia, budúcu sezónu nehráme!

Muzikál
160 min. s prestávkou
Premiéra 18. september 2015
Premiéra 18. september 2015

Willy Russell: Pokrvní Bratia

Kultový anglický muzikál Willyho Russella Pokrvní bratia sa po 22-och rokoch vracia na javisko Novej scény!

Rozpráva príbeh dvoch bratov-dvojčiat Mickeyho a Eddieho, ktorých matka hneď po narodení rozdelila, aby sa dokázala postarať o svoje ostatné deti. V nádeji na lepší život dala jedného z chlapcov na výchovu do bohatej, no bezdetnej rodiny svojho zamestnávateľa. Eddie tak vyrastal v materiálnom blahobyte a získal dobré vzdelanie, kým Mickey, ktorý zostal s matkou a súrodencami, sa v biednych pomeroch pretĺkal zo dňa na deň. Príroda je však silnejšia ako spoločenské pomery a z chlapcov sa napriek tomu, že vyrastajú v rozdielnom sociálnom prostredí, stanú najlepší priatelia – pokrvní bratia.

Nad verným priateľstvom ale visí ponurá veštba, ktorá vraví, že keď sa bratia dozvedia svoj skutočný pôvod, stihne ich nešťastie. A svojmu osudu nemôže uniknúť nikto.

Silný, dojímavý príbeh a krásne melódie určite pritiahnu do hľadiska mnoho pamätníkov slávnej inscenácie Jozefa Bednárika z deväťdesiatych rokov, ale veríme, že oslovia aj mladšie generácie, ktoré sa stretnú s Pokrvnými bratmi po prvýkrát. Sme presvedčení, že súčasná inscenácia v novej interpretácii a réžii Ľubomíra Pauloviča ponúkne pre jednu aj druhú skupinu divákov nezabudnuteľný divadelný zážitok.

dĺžka predstavenia: 160 min s prestávkou

Obsadenie

Rozprávač a iné postavy
Perkverkins / Oliver / company
chlapci Darren, Bill
dievčatá Donna, Anna, Paulína, Júlia
Dievčatá z company

Company

Antálek Jozef, Hunka Igor,Dolná Martina, Baloghová Natália, Drgáňová Monika, Groschmidtová Simona, Hlinková Barbora, Machciníková Lenka, Michal Candrák, Lukáš Pavlásek

Tanečníci LUK.dance company

Hajsterová Katarína, Náprstková Zuzana, Machovičová Simona, Chválová Martina, Repčíková Paulína, Vanková Dominika, Lucia Juklová, Cipár Filip, Bobalik Lukáš, Martinovič Miroslav, Štepita Andrej

Autorský tím

PrekladAlexandra Ruppeldtová
Texty piesníJán Štrasser, Peter Petiška
RéžiaĽubomír Paulovič
DramaturgiaMartin Gazdík
ScénaPavol Andraško
Hudobné naštudovanieĽubomír Dolný
KostýmyĽudmila Várossová
ChoreografiaSimona Machovičová
ProjekcieTomáš Majláth
Asistent réžieMarcel Mondočko

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555