Dárius Koči

Narodil sa 16.9. 1992 v Nových Zámkoch.

Študoval na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave, kde aj zmaturoval. Je absolventom Štátneho konzervatória v Bratislave.
Od malička inklinoval k spevu, bol členom detského speváckeho zboru v Šuranoch. Počas štúdia si zahral hlavnú rolu v muzikáli Mozart (Mozart) a tento školský projekt uviedlo aj Divadlo Nová scéna. Od roku 2012 je členom súboru DNS.
Účinkoval napr. v muzikáloch Princ a Večernica (Princ), Sláva, Hairspray (Fender, Link Larkin), Obchod na korze (Peter Čarný), IAGO (kardinál Lodovico), Pokrvní bratia (Eddie), Osmy svetadiel (company), Madame de Pompadour (Dvoran), Mačky (Ram Tam Táger), v operete Veselá vdova (tajomník Bogdanov), v komédii Sluha dvoch šéfov aj dráme Punk Rock (Nicolas Chatman).

Je víťazom tv show Tvoja tvár znie povedome (r.2018) a pracuje často v dabingu.

Medzi jeho záľuby patrí šport, dobré filmy, hudba, divadlo a rodina. Veľmi rád chodí na dovolenku do hôr relaxovať a rád sa usmieva. Divadlo ho napĺňa a na javisku chce vždy zo seba dávať čo najviac. Drží sa citátu "Je lepšie sa preceniť, ako neskúsiť niečo, o čom si myslíte, že je nad vaše sily."

Postavy v predstaveniach

Sólisti Divadla Nová scéna
Princ Bajaja
Marius, Enjolras, Majordómus
Bonviván, v mladom veku
Jánošík
Miroslav Válek, Milan Rúfus
Dielne vedú
Bill Sikes
Mužská viac – rola

Postavy v predstaveniach - ARCHÍV

Link Larkin, Bob
Účinkujúci
kardinál Lodovico
Ram-Tam Táger
Dvorania, mešťania, herci
Peter Čarný
NICHOLAS Chatman
Rasputin
Robert Ferrars
ďalej hrajú
Bogdanov, tajomník