MADAME DE POMPADOUR

MADAME DE POMPADOUR

Výpravný muzikál o najznámejšej a najpôvabnejšej milenke kráľa Ľudovíta XV, ktorá zo zákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia.

Muzikál
130 min.
Premiéra 12. február 2016
Premiéra 12. február 2016
Veľká sála

Výpravný muzikál o najznámejšej a najpôvabnejšej milenke kráľa Ľudovíta XV, ktorá zo zákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia.

Príbeh ženy, ktorú mnohí milovali a obdivovali ale aj nenávideli a preklínali. Muzikál Madame de Pompadour  je o láske, sexe a zhýralosti doby. Je však  aj o mocenských hrách, intrigách na kráľovskom dvore a žiarlivosti. Predstavuje Madame de Pompadour ako inteligentnú ženu, ktorá sa presadila vo svete ovládanom mužmi, no zaplatila za to vysokú cenu - absenciu skutočnej lásky.

V projekte autorskej trojice Horňák – Kákoš – Brezáni sa predstavia také hviezdy ako Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný, Stano Král, Jozef Vajda, Maroš Kramár, Ján Slezák, Patrik Vyskočil, Lucia Vráblicová a ďalší.

Muzikál Madame de Pompadour nadväzuje na predchádzajúci úspešný projekt tejto autorskej trojice - muzikál Mata Hari - ktorý sa stretol s veľkou odozvou doma aj v zahraničí. Chce byť však v mnohom  iný – hravejší,  ľahší, zábavnejší. Zavedie nás do doby galantného sladkého Francúzska, do času zábav, dvorských intríg a buričských básnikov. Do doby, ktorá žila krédom – po nás potopa!

Obsadenie

Madame de Pompadour
Kráľ Ľudovít XV.
Sébastien
Kráľovná Maria Lesczinská
Madame du Hasset
Vojvoda D Argenson
Kat, dôstojník, Parížan
Dvoranky, mešťanky, herečky

Autorský tím

Texty piesníMarián Brezáni
RéžiaMartin Kákoš
ScénaPavol Andraško
Hudobné naštudovanie, Hudobná nahrávkaĽubomír Horňák
KostýmyĽudmila Várossová
ChoreografiaJaroslav Moravčík
Asistent réžieMarcel Mondočko

Videozáznam

K úspešnému spusteniu videozáznamu potrebujete:

  • kúpiť online vstupenku
  • jedna online vstupenka umožňuje sledovať podujatie v jednom okamihu len na jednom zariadení
  • platnosť vstupenky nie je obmedzená na konkrétny dátum
  • vstupný kód online vstupenky platí 24 hodín od zadania do systému, môžete si ho pozrieť aj viackrát
  • videozáznam je možné kedykoľvek zastaviť, pauznúť či pretočiť na inú scénu, 
  • online vstupenku si zakúpite kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“
  • po úspešnom uskutočnení platby Vám budú vstupenky s kódom odoslané na e-mail
  • po zadaní kódu, stačí kliknúť na tlačidlo „Pozerať“.
Informácie k záznamu

Informácie k záznamu

Záznam predstavenia bol natočený v roku 2018 počas predstavenia uvedeného na celosvetovom muzikálovom festivale DIMF v Juhokórejskom Daegu, preto kvalita zvuku zodpovedá záznamu zo sály.

Plagát

© 2024 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet


KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555